Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Rusko je zlo. Vojáci na Ukrajině mučili děti, důkazy mluví i o znásilnění sedmileté dívky

Ruská zvěrstva na Ukrajině neznají svého dna. Na začátku prosince vyšetřovatelé zjistili, že ruští vojáci v Chersonu mučili ukrajinské děti. V oblasti bylo také objeveno tělo teprve sedmileté dívky. Znásilnilo ji nejméně sedm vojáků.

Ukrajina už více než 10 měsíců svádí tvrdý boj s Ruskem, které ji v únoru tohoto roku napadlo. Svět za tu dobu poznal, jaké hrůzy je schopné Rusko napáchat. Kdykoliv si myslíme, že už nás nic nepřekvapí, objeví se další zločiny.

Podle zmocněnce ukrajinského parlamentu pro lidská práva Dmytra Lubince byly nyní objeveny důkazy vypovídající o tom, že ruští vojáci v Chersonu mučili děti, píše Kyiv Post.

V Chersonu jsme viděli dno. V jedné z mučíren jsme objevili samostatnou celu, kde byly drženy děti. Myslel jsem si, že po Buči, Irpinu... už se dno prolomit nedá, ale v Chersonu jsme skutečně dosáhli dna.
Dmytro Lubinec

Rusko je čistě kriminální stát a Česko je v nejhorší bezpečnostní situaci v moderní historii, uvedli vojenští experti

by @yanhoechka

Podle svědectví místních obyvatel, které Lubinec zveřejnil, dostávaly zadržené děti jen minimum vody a téměř žádné jídlo, zatímco je rusové psychicky týrali a zneužívali.

Podle ukrajinských informací navíc Rusko už za dobu války uneslo ze země přes 13 tisíc ukrajinských dětí. Některé ruské kanály přitom dokonce mluví i o více než 72 tisících dětí.

„Okupanti unášejí ukrajinské děti do Ruské federace. Aby povzbudili obyčejné Rusy k adopci násilně odebraných dětí, nabízejí jednorázovou výplatu mateřského kapitálu a státní výpomoc,“ řekl Kuleba a dodal, že adoptivním rodičům se vyplácí 300 dolarů ročně za každé dítě a asi 2000 dolarů ročně za děti s postižením.

Podle údajů ukrajinské vlády bylo ve válce dosud zabito přibližně 443 dětí a více než 855 jich bylo zraněno. Kromě toho byly na Ukrajině hlášeny rozsáhlé případy znásilňování.

"Rusko mě označilo za cíl číslo jedna." Kdo je vlastně Volodymyr Zelenskyj?

by @markysuch

V jednom otřesném případě bylo v těle sedmileté dívky exhumované z masového hrobu v Buči objeveno sedm různých stop spermatu, které pravděpodobně patřily různým ruským vojákům, uvedla začátkem tohoto týdne Natalia Nestor, zástupkyně ředitele Kyjevského vědecko-výzkumného ústavu soudních expertíz, pro britský deník Daily Express.

V souvislosti s neustálými výzvami k potrestání Ruska za porušování lidských práv a jeho zločiny britská generální prokurátorka Victoria Prentis potvrdila, že Velká Británie pomáhá školit ukrajinské soudce v tom, jak soudit ruské vojáky podezřelé ze spáchání válečných zločinů na Ukrajině. První skupina ukrajinských soudců již absolvovala školení na tajném místě, další školení se mají konat v nadcházejících měsících.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.