Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Rusko by mohlo dodat zbraně Íránu, ty ohrozí Izrael

Ředitel izraelské zpravodajské služby Mossad David Barnea uvedl, že se Izrael obává zbrojení Íránu ze strany Ruska. Pokročilé zbraně by mohly představovat existenční hrozbu pro Izrael.

Ředitel izraelské zpravodajské služby Mossad David Barnea vyjádřil na výroční konferenci Institutu pro protiteroristickou politiku na Reichmanově univerzitě v Herzliji obavu z toho, že by Rusko mohlo dodávat Íránu pokročilé zbraně.

Řekl také, že Írán plánoval dodat Rusku další zbraně, konkrétně rakety krátkého a dlouhého doletu. To bylo podle Barney zmařeno. Írán již Rusku poskytl drony Šahéd, které ruská armáda používá již měsíce k útokům na Ukrajině. Stovky těchto kusů byly Moskvě prodány i přes západní varování před exportem.

Mají v úmyslu prodat další zbraně, to bude také zmařeno. Obáváme se, že Rusové na oplátku dodají Íráncům pokročilé zbraně, které určitě ohrozí náš mír a možná i naší existenci zde.
David Barnea, ředitel izraelské zpravodajské služby Mossad

Mossad společně se svými spojenci v mezinárodní zpravodajské komunitě podle Barney zmařili za poslední rok 27 íránských útoků, které byly namířeny proti Židům a Izraelcům v zahraničí. Počet těchto útoků roste a dějí se po celém světě – v Evropě, na Blízkém východě, v Africe i Jižní Americe.

Barnea také uvedl, že skupiny Íránců, které tyto útoky vykonávají, sledují a snaží se jim v útocích zabránit. Pokud by došlo ke zranění Židů nebo Izraelců, jsou připraveni zasáhnout. Útočit budou podle šéfa Mossadu především na ty, kteří o útocích rozhodují, podle jeho slov, i v samotném „srdci Teheránu“.

Šéf Mossadu také vyjádřil znepokojení ohledně íránského záměru vyvinout jaderné zbraně, naléhal přitom na svět, aby pochopil nebezpečí teroristického státu, který se může stát jaderným státem. Írán však tvrdí, že o ně neusiluje.

Zdroj: ČTK, The Times of Israel, The Jerusalem Post

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.