Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Rozhovor Putina a Carlsona zavalil internet memes. Čemu se lidé smějí a co tím diktátor zamýšlel?

Měl to být velký moment v kariéře kontroverzní osobnosti amerických médií Tuckera Carlsona. Jako první Američan od začátku ruské celoplošné invaze na Ukrajinu dostal možnost vyzpovídat ruského diktátora Putina. Dopadlo to tak, že si z něj celý internet dělá legraci.

Proč Putin 30 minut blouznil o historii

Putin na první otázku odpovídá třicetiminutovým monologem, ve kterém překvapenému Carlsonovi předkládá svůj výklad historie Ruska a začíná rokem 862. Pokračuje povídáním, které jde od invaze Mongolů ve 13. století, pokračuje konfliktem s polským královstvím, jmenuje spoustu princů a vládců Ruska a přes pád Sovětského svazu končí v současnosti.

Cílem jeho nudného a roztáhlého blouznění je přesvědčit nejen moderátora, ale hlavně diváky a divačky, že Ukrajina nemá právo na existenci a vznikla jen jako výtvor nepřátel Ruska. Jeho výklad je ahistorický, manipulativní a obsahuje řadu nepřesností.

Americký moderátor, který veřejně podporuje bývalého prezidenta Trumpa (ten o něm dokonce uvažuje jako o svém vicepremiérovi), mu do řeči nevstupuje a zjevné nepravdy nechává bez povšimnutí. Diktátorovi tak nechává volný, nemoderovaný prostor, který ve výsledku trvá více než dvě hodiny.

Rozhovor je ze strany Putina zjevně mířen na americké (nebo západní) publikum ve snaze poskytnout těm, kdo brojí proti podpoře Ukrajiny, argumentační body. Z celé show vyplývá jen málo nových informací – Putin v rozhovoru tvrdí, že nemá zájem o invazi do Polska, Lotyšska nebo kamkoli jinam, a vyslovuje souhlas s tím, že je ochoten jedna o propuštění zadrženého amerického novináře Evana Gershkoviche.

Lidé si z interview dělají primárně legraci, a výběr toho nejzábavnějšího, co vytvořili, si můžeš prohlédnout tady.👇 (Nezapomínejme u toho ale na to, že je to Putin, kdo rozpoutal nesmyslnou invazi na Ukrajině, která stála životy desítky tisíc lidí.)

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.