Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Natálie Hefnerová:
Jsem radši overdressed než underdressed

Naty je jednoduše ztělesnění badass woman power! Sešly jsme se v kavárně na Vinohradech a probraly pár otázek, které mě vždycky potají zajímaly.

Trochu corny otázka na začátek, ale jak se teď poslední dobou máš? Jak se cítíš? 

Mám se teď upřímně asi nejlíp za poslední dobu, protože jsem si za poslední roky kompletně pročistila život, osamostatnila jsem se a konečně jsem se přestěhovala. Chtěla jsem se přestěhovat do Prahy už pár let a teď konečně nastal čas. Takže skvělý!

Spousta lidí tě zná asi hlavně z Instagramu. Plánuješ si content dopředu?👀

Nemám vyloženě nějakej plán. Instagram beru tak nějak přirozeně a podle toho, jak to cejtim. Fotky edituju tak, že jim upravím jas, saturaci barev a někdy nějakej ten pupínek, od filtrů už jsem upustila.

Momentálně jsem na tom ale tak, že mám fotky ještě z dovolený (smích), takže mám content v zásobě. Když je nějaká kampaň nebo mám nafocenej novej make-up look, samozřejmě to přidám aktuálně. Jediná moje strategie je, abych vedle sebe neměla třikrát svůj obličej.

Kde bereš inspiraci? Máš nějaký Pinterest board nebo čerpáš ze svojí hlavy?

Primárně určitě ze svý hlavy, ale vnější inspiraci se samozřejmě nedá zcela vyhnout. Takže mám Pintrest moodboardy, ale to spíš na make-up. Inspiruju se většinou jen v barevných kombinacích a vždycky se snažím upravovat looky podle sebe.

💄fav Instagram účty @nataliehefnerova:

A inspirace na outfity?👢

Co opakovaně říkám, je, že nemám styl. Nosím fakt úplně všechno. Mám ráda barvy a ten pocit “to stand out of crowd”. V all black outfitu se cítim jako walking depression. Sice sleduju ty “typical clean aesthetic” účty, ale sama vím, že se tak oblékat nikdy nebudu.

Když jsme u outfitů, na tvém Instagramu mi v posledních dnech padla do oka fotka outfitu s harnesses, které jsi sladila se sakem a boots. Hned jsem si to musela uložit a do budoucna se možná inspiruju, ale musím se zeptat – je to outfit jen na nějakou akci nebo se v něm prostě cítíš?

Jako takhle... Já bych šla takhle oblečená klidně kamkoliv. Tenhle outfit byl na Fashion Week a vzniknul popravdě docela last minute. Oblíkla bych se tak ale opravdu kamkoliv. Jsem vždycky radši overdressed než underdressed. Zároveň se v tom cítím i opravdu komfortně. Mám ráda “I wanna be domina vibes”, je to powerful, to mám ráda.

Naskočila jsi na nějaký trend z poslední sezóny, který si třeba nečekala, že se vrátí?

Tak tady vím přesně – koupila jsem si vestu. Dřív jsem nikdy nechápala, kdy vesty vlastně nosit, když je v nich člověku někdy zima a někdy vedro. Teď jsem na to ale přišla! Jednak se skvěle hodí do podzimního počasí, ale můžeš je i fajn kombinovat. Pod oversized vestu dáš mikču, nebo klidně i bundu! Life-changing! (smích)

Máš nějaký go-to obchod, kde nakupuješ? A co ty a sekáče?✨

Popravdě poslední dobou už basically nenakupuju. Tím, že mám spolupráce, se snažím využít oblečení z toho. Teď jsem byla třeba s mamkou jen tak casually kouknout do obchodů a mně už se popravdě ani nelíbí nakupovat. Jsem přehlcená tím, že máme všechno a všude je to skoro stejný. Do sekáče nebo obchodu bych teď šla jen pro konkrétní kousek, kterej bych věděla, že potřebuju. Než byly sekáče natolik gen-z věc, tak jsem tam normálně nakupovala, i když to bylo bráno jako trochu shameful věc.

Jo, sekáče v poslední době vystřelily neskutečně!

Přesně! A pak to ovlivňuje i cenu kousků v sekáčích a může to mít negativní dopad na lidi, kteří chodili do second handů za levným oblečením.

Čtenáři by mi neodpustili, kdybych se tě nezeptala na make-up must haves! Máš nějaký produkt, bez kterého se neobejdeš a kupuješ ho opakovaně? 

Chodí mi toho spoustu v rámci spoluprací, ale jedna věc, bez který nedokážu žít, je Fenty krémový bronzer Cheeks Out! To je produkt, bez kterého se neobejdu. Na pleti bronzer vypadá přirozeně a skvěle se s ním pracuje.

Ještě jeden můj objev – Kjaer Weis řasenka z Líčírny – ta mě opravdu překvapila. Mám svoje řasy docela dost dlouhý, takže mi nejde tolik o efekt jako spíš o to, za jak krátkou dobu si řasy udělám. Na to je tahle řasenka top!

FENTY BEAUTY - Cheeks Out Freestyle Cream Bronzer

Kjaer Weis řasenka

920,-

A co máš teď před Vánoci v plánu? Bude nějaký special content?

Chtěla bych udělat nějaké giveaways a trochu se vrátit k tvorbě na TikTok. Nějak jsem od toho upustila a postovala jen tak, aby to "neumřelo", ale chtěla bych znovu začít.

Teď jsi na vejšce ve druháku a studuješ brand management a marketing. Chtěla by ses těmhle oborům věnovat do budoucna?

Jsou to dost rozsáhlý odvětví, takže nejspíš jo. Zároveň nejsem člověk, co by hrotil to, co ještě není. Jsem in the moment a prioritní je pro mě řešit to, co dělám a co mě baví. Rozhodně ale nechci dělat školu jen tak, abych ji prolezla. Ne že bych si po příchodu ze školy ještě dávala dvě hodiny učení, ale chci, aby mi to něco dávalo.

Kromě fashion a make-up art často na svym profilu informuješ o různých společenských problémech a kauzách. Jak vnímáš kauzy jako Feri, připomínky Marka Ebena ve StarDance, psychiatr Cimický, Slavíci... Já osobně tohle vnímám jako věci, co by třeba v USA vyvolaly o něco větší povyk. Co myslíš ty?

Určitě si nemyslím, že fungování Ameriky je bezchybný a nějaký top-tier. Starší generace se asi jen tak nezmění, takže vkládám důvěru v mladší – v nás a v budoucnu v naše děti, který budou v těhle ohledech doufejme líp vychovaný. Každopádně jsem vždycky disappointed but not surprised. Veřejně jsem se vyjadřovala například k případu sexuologa, kterej zlehčuje sexuální obtěžování, což je na jeho pozici víc než nemístný. Spousta lidí tohle omlouvala tím, že už je Radim Uzel starej. Pak ale člověk nemá vykonávat svojí práci, když už je tak starej, že není schopnej učit se novým věcem. Myslím si, že česká společnost ráda omlouvá tyhle věci buď tím, že je někdo starý, nebo že neznají nic lepšího. Dneska jsou informace dostupné všude, jen lidi jsou často ignoranti.

A co za kauzu u tebe na profilu nejvíc rezonovalo?

Zrovna teď někdy jsem přemýšlela, že budou zase Velikonoce. Na Velikonoce já potřebuju trigger warning radši půl roku dopředu. Pamatuju si, když jsem o tom začala asi dva roky zpátky mluvit u sebe na profilu – za život jsem nezažila takovej rozruch. Spousta lidí psalo, že s mým názorem souhlasí, ale samozřejmě se objevily i protiargumenty, že napadám tradiční svátek. Nejvíc vtipný je, že jsme ateisti, ale jakmile se řešej Velikonoce, jsou všichni věřící.

Stoprocentně to jsou ty Velikonoce. Ani téma jako LGBTQ+ nevyvolává tolik reakcí. 

Přejdem k pár fun otázkám na konec!🎉

Jaká je tvoje go-to objednávka v mekáči?

Já nejim mekáč. Reálně mi nechutnají ani jejich zmrzliny. Mám radši KFC.

A třeba když jsi na cestách? Máš nějaký fav benzínka snacks? 

Asi svačina z domova! Nebo taky kupuju různý müsli tyčinky, třeba takový ty müsli srdíčka! Ty jsou výborný.

Tvoje Starbucks objednávka?

Nejsem úplně coffee person, takže klasicky matcha latté. Někdy si dávám normální mléko, někdy plant based. V létě sem tam objednávám i jejich frappuccina.

Chtěla bys něco vzkázat čtenářům FOMO?

Já bych asi zmínila jen to, abyste zůstali takový, jaký jste, než začnete měnit všechno jen proto, že vám to říká společnost. Je samozřejmě důležitý umět změnit názor na základě nových informací, ale co se týče toho, jak vypadáte, jak jste založený, tak trendy ve všem přichází a zase odchází.

Zůstaňte takový, jaký jste. Everybody else is taken bestiiie.