Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Represraz #4 – GOAT edition: Největší magoriáda tohohle roku

Již tento pátek se uskuteční největší brněnská hudební akce. Čtvrtý ročník Represrazu GOAT edition nabídne soupisku snů, která ti v ArtBaru II. Pád zahraje na tu správnou notu.

Minulý ročník byl ohlášen jako poslední, trenéři (pořadatelé) se však po velkém úspěchu a neustálých prosbách široké divácké základny rozhodli uspořádat takzvanou GOAT edition, kde představí ty nejlepší kousky. Dočkáme se již ostřílených borců, v reprezentačním dresu se nám ale v letošním ročníku objeví i několik nováčků. Na koho se můžeš těšit?

Mezi nováčky v týmu patří Marco Eddie, Mikael Wertez, Grizzly Grand, Stefkenzi a Ondrej_9200. Chybět ale nebude ani jistota v podobě Cakinka a Rododendrona a střelec Balluck. Finální soupisku doplní dvě opravdu sehrané skvardy a to BoofBags a Butterclub s kapitánskou páskou.

Proto neváhej a určitě doraz tento pátek do Artbaru II. Pád, jinak přijdeš o tu největší magoriádu tohoto roku. Vstupenky jsou pouze na místě, základní vstupné je 250 Kč nebo 200 Kč v jakémkoliv fotbalovém dresu. Za naši redakci vysíláme do Brna zahraniční redakci, která se na tebe těší, vidíme se v pátek!

Na kratší rozhovor se nám podařilo odchytit i trenéry reprezentačního výběru:

Neplánujete do budoucna navštívit s Represrazem i jiné město než Brno?

Jirka: Ambice na to určitě jsou. Už delší dobu intenzivně jednáme s Prahou. Musíme ale říct, že máme trochu obavy z venkovních hřišť jako Slavia na jaře. Nemáme úplně zmapované pražské podniky a taky fanouškovskou základnu, ale věřím, že se nám podaří najít ideální řešení a dobýt i to hlavní město. Zahraniční angažmá není v plánu.

Proč GOAT edition?

Jirka: Sledovali jsme nějaké rozhovory s marketingovými mastery a říkali: Dejte na plakát kozy, to vždycky zaujme. Tak jsme to udělali.

Jaká byla vaše strategie pro výběr soupisky letošního Represrazu?

Maty: Snad tenhle rozhovor nebude číst Šilhavka, ať mu nepředáváme naše know-how. My to s Jirkou máme skvěle rozdělené a každý se při výběru zaměřuje na něco jiného. Já řeším spíš takovou tu chemii, protože bez chemie v týmu celý mančaft nebude šlapat jak hodinky.

Jirka: Já zase bedlivě sleduju aktuální formu jednotlivých playerů. Díváme se na to i z pohledu dat, protože je to prej teďka moderní. Ale jak napsal Maty, hodně podstatná je chemie a charakter týmu jako celku. A samozřejmě dělat parties mi přijde čím dál složitější, cena hráčů roste, ale my se snažíme zachovat ceny vstupenek tak nějak v normálu. Takže hledáme především kluky z okolí Brna se zajímavým potenciálem, jak by řekl Tyler Durden. Kostra týmu zůstává stejná, jen jsme tým letos osvěžili o pár zajímavých talentů.

Na kterém fotbalovém stadionu by se měl pořádat další Represraz?

Maty: Já bych si přál jednou udělat Za Lužánkami, ale v podstatě když by se udělal Represraz na nějakém menším vesnickém stadionu, tak by to bylo úžasné. Jen si to představ: hezké počasí, klobásky a hlavně skvělá atmosféra. 

Jirka: Já mám víceménně stejný názor jako můj asistent Maty a myslím, že jsme něco podobného řešili už při loňském rozhovoru. Open Air Za Lužánkami nebo v nějaké OG fotbalové vesnici, s turnajem v malém fotbálku, supr poctivým občerstvením z grilu a takovou tou vesnickou atmosférou.

Nejoblíbenější hudba co zatím tenhle rok vyšla?

Maty: Tady je jen jedna správná odpověď, a to Kotlár Security – La Cosa Nostra. Já jsem hodně zvědavý, až půjde ven album od Mladý Kočár.

Jirka: Mě mega baví úplně aktuální easts sound rave od Wena a Porsche boye.

Čemu se věnujete ve volném čase, který nevěnujete Represrazu?

Maty: Spiritualitě. 

Jirka: Vaření. To mě baví moc. Ale nedělám rozdíly, jestli vařím Represraz, nebo špagety carbonara.

Jak vypadalo vaše Spotify Wrapped za minulý rok?

Maty: Já tam měl opravdu vše, kostru celého Spotify Wrapped mi dělá Brabicek, Kup Kodein a Kraken, vlastně Represraz je takový můj Spotify playlist.

Jirka: Neřeknu.

Co považujete za největší úspěch Represrazu?

Jirka: Pro mě osobně je úspěch to, že na akci chodí poměrně dost lidí, víceméně s nulovými náklady na marketing. Líbí se mi, že akci vnímají pozitivně i lidé mimo naši bublinu, ligoví fotbalisti, že lidi stále kupují merche a že jich už bylo. Opravdu emotivní moment byl, když na loňském Represrazu všichni skandovali RE-PRE-SRAZ, to bylo skvělý a myslím, že mě to i dojalo.

Jak podle vás bude páteční večer probíhat?

Maty: Podle mě si každý návštěvník přijde na své a celý večer si užije. Celkově to bude velmi výživné a pro oko a ucho návštěvníka to bude nezapomenutelný zážitek, který bude v důchodovém věku říkat svým vnoučatům.

Jirka: Já věřím, že hlavně nekonfliktně jako vždy. Návštěvníci, interpreti i my si akci užijeme a všichni tak budem mít skvělé vzpomínky na tuto netradiční akci, které jsme mohli být součástí. Samozřejmě doufám, že se stane nějaký malý skandálek, ať má bulvár HF o čem psát.

Jak se Represraz vyvíjel od prvního ročníku?

Maty: Podle mě se Represraz vyvíjí nejvíce na Instagramu, kde Jirka dělá opravdu skvělý vizuál. Co se týče akce, tak máme nasazenou už nějakou laťku, kterou se snažíme držet vysoko. Jak by řekl Kotlár: „Jsme perfektní úroveň potenciálu s lidmi.“

Jirka: Myslím, že jsme hlavně museli přehodnotit strategii. Dřív jsme cílili na obrovská jména, teď se soustředíme spíše na team spirit a lokální umělce. Kdybych to měl říci klasicky fotbalovou optikou. Dřív jsme byli PSG, teď jsme Ajax.

Ovlivnil Represraz českou hudební scénu?

Maty: Podle mě určitě, i když nikdo si to nechce přiznat, tak Represraz lehce ovlivňuje i scénu v zahraničí. Ale tohle je taková otázka do pranice, protože 98 lidí ze 100 ti řekne, že Represraz hudební scénu neovliňuje, ale my dva s Jirkou ti zase řekneme, že ovlivňuje. Tak já nevím, budeš věřit 98 lidem, nebo raději dáš na trenéry, kteří už mají nějaké zkušenosti?

Jirka: Nevím, jestli českou, ale minimálně na brněnské půdě jsme si získali nějaký respekt soupeřů. A pokud bychom vydali tracky o Represrazu, co máme v šuplíku, tak by ta scéna nejspíš shořela. 

Kdo vyhraje titul ve Fortuna lize?

Maty: Pokud by tahle otázka přišla na startu ligy, tak ti odpovím Zbrojovka. Ale teď budeme rádi, pokud se v té naší nejvyšší kapr lize zachráníme. Já dobře odbíhám od tématu, já už jsem jak Prchal v rozhovoru na DVTV. Ok, zpět k otázce. Bojím se, že to vyhraje Sparta, ale uvidíme. Z trojice Sparta, Slavia, Plzeň bych to nejvíce přál Plzni, pokud by to Plzeň neurvala, tak Slávii, a jestli to neurve ani Slávie, no tak co se dá dělat.

Jirka: Já vůbec nechápu, co to mele. (smích) Myslím, že jsou jen tři věci, které by měli lehnout popelem – Slavia, Viktorka Plzeň a komunismus. Letos vyhraje Sparta a za dva roky po Slavii neštěkne ani pes.

Čím byste nalákali diváky, aby v pátek dorazili?

Jirka: Pro ty, kteří na akci ještě nikdy nebyli, mám vzkaz: Pojďte to vyzkoušet, dokud je čas. Věřím, že takovou akci už nikdy jindy nezažijete. Od kluků máme slíbený 120% výkony, nějaké unreleased tracky. Od Butterclubu zase nějakou speciální show. My, stejně jako celej tým, jsme do toho dali zase maximum a budem rádi, když to přijdete podpořit. A hlavně kde jinde v Brně potkáte bulvár z HeyFomo žejo?

Nejlepší kebab v Brně?

Maty: Kámo, tak tohle vůbec netuším, já v Brně měl kebab maximálně tak ve tři ráno a ve tři ráno je nejlepší kebab úplně každý. Ale pokud chcete nejlepší kebab, tak doporučím kebab Kardeşler Kebap ve Fethiye. Je to asi 2000 km od Brna. 

Jirka: V našich jídelníčcích tento pokrm nemá místo, ale známe to každý, ve tři ráno je každej kebab přirovnatelný ke gurmánskému zážitku od Zdendy Pohlreicha. Když mám zmínit jeden, tak ROJ kebab na Divadelní byl vždycky fajn. 

Největší koště na internetu?

Maty: Tady máme asi jasného vítěze – Datel, který si vlastně hraje na českého Jakea Paula, ale podle mě mu ani nic jiného nezbývá. Jednu dobu se snažil vystupovat na internetu seriózně, ale pak zjistil, že prostě pro dost lidí dělá špatný obsah a snaží se to teď obhájit tím, že buduje obsah na své kontroverznosti. Těch košťat na internetu je určitě více, někdo by mohl označit i mě za koště, a pokud to někdo udělá, tak má moji plnou podporu a jen s ním souhlasím. Další věc, čemu se nejvíc na internetu směju, jsou wannabe drilleri a všelijací guru jak pane Revolta.

Jirka: Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, protože by nevydal tento rozhovor.

A tradičně… moudro na závěr?

Jirka: Podporujte lidi ve svém okolí.

Maty: Nezavírej dveře, které si ještě neotevřel.  

Pozvi mě na šnyt🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.