Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

#redhead: Jak si vybrat a udržet nejžhavější barvu sezony

Zrzky jsou všude, kam se podíváš. Troufneš si na ohnivou hřívu i ty?

Obliba červené barvy vlasů je podle analytiků ze společnosti WeThrift stále na vzestupu: Počet vyhledávání tohoto odstínu na Pinterestu vzrostl oproti loňskému roku o 608 %. Na jaře se však objevuje v tlumenějších odstínech #strawberrybrunette a #strawberryblonde, které dodávají vlasům nenápadný ovocný nádech. Ty dokonce zaznamenaly na Pinterestu nárůst ve vyhledávání o celých 75,4 %.

New hair, who dis?

Červená barva vyjadřuje sílu a odvahu. Podívej se na přehlídková mola a rychle zjistíš, že zrzky jsou nekorunovanými královnami módního průmyslu. Lily Cole, Karen Elson, Judith Bedard nebo Maggie Rizzer, tyhle všechny krásky jsou jasným důkazem, že nejvzácnější barva vlasů, která se objevuje jen u 2 % světové populace, rozhodně stojí za vyzkoušení.

Do elitního klubu zrzek se během posledních týdnů přidala i Kendall Jenner, která během milánského Fashion Weeku všechny přítomné na přehlídce Prada FW 22 překvapila čerstvě obarvenou měděnou. Barvu jí přímo v backstagi namíchala na míru koloristka Jenna Perry.

Těsně před začátkem press tour k filmu Spider-Man podstoupila Zendaya rychlou vlasovou proměnu. Také hvězda Game of Thrones, herečka Sophie Turner, se rozloučila se svou signaturní blond hřívou. Vyměnila ji za sytě červený odstín podobný třešním. Fresh!

Na Instagramu se ohnivou barvou nedávno pochlubila i Barbie Ferreira ze seriálu Euphoria. To mě ostatně přivádí k její herecké kolegyni Sydney Sweeney, která se na červeném koberci během předávání cen Film Independent Spirit Awards 2022 objevila právě s vlasy v jahodovo-měděném odstínu.

Jak najít perfektní odstín

Měděná je jednou z nejvíce slušivých barev. Ber v potaz odstín své pleti. Je to stejné jako u červené rtěnky. Existuje tolik odstínů: jahodová, jantarová, meruňková, švestková, vínová, ohnivá, růžová, zlatavá. Nedá se říct, že by existoval jeden trendy odstín.

„Tmavším vlasům obecně sluší o něco intenzivnější odstíny, jako jsou třešňová a malinová,“ radí kadeřník Kevin Murphy a dodává, že na to, aby byla barva na tmavších vlasech skutečně vidět, je třeba zvolit sytější odstín. Světlejší vlasy snesou naopak daleko výraznější a jasnější červeno-růžové odlesky.

Jak pečovat o zrzavé vlasy

Rudé vlasy mají jednu velkou nevýhodu: Barva se velmi rychle vymývá. Obzvlášť když není podpořena přirozeným zrzavým základem. Červený pigment na vlasech nedrží dobře, a tak budeš u kadeřníka nebo v drogerii u regálu s barvami daleko častěji. 

Extra tip koloristky Jenny Perry: Nemusíš si hned nutně obarvit celou hlavu. Zkus jemné highlights nebo semipermanentní červený přeliv. 

Good hair day

Pořiď si co nejšetrnější šampon a péči. A to platí bez výjimky pro všechny. Ideálně některou z kadeřnických značek. Rozdíl v kvalitě poznáš hned po prvním umytí. Barvu i lesk oživí mezi barvením tónovací masky nebo šampony s barevným pigmentem.

„Čím více jsou vlasy suché a porézní, tím hůře se barva udržuje. Hydratované a zdravé vlasy pigment udrží daleko déle. Zásadní je také omezit tepelný styling, což pomůže prodloužit životnost barvy,“ dodává Kevin Murphy.

Než tedy každé ráno sáhneš po žehličce a fénu, dvakrát si to rozmysli. Texturu zdůrazni sea salt sprejem, na uhlazení poletujících vlasů použij raději krém a roztřepené konečky zkroť kapkou oleje.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.