Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Red, White & Royal Blue: 00’s romcom meets Bridgerton

Dlouho očekávaná filmová novinka je konečně tu! Pojďme se společně podívat, co hořkosladký příběh dvou výjimečných mladých mužů v komplikovaném vztahu nabízí.

Chceš mít dvě hodiny v kuse úsměv na rtech a sem tam slzu v oku? Na nic nečekej a nalaď Amazon Prime Video třeba hned. Romantický film Red, White & Royal Blue vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy a bestselleru od Casey McQuiston z roku 2019 a pojednává o vztahu britského prince a syna americké prezidentky, ve kterém oba čelí společenským nátlakům.

To, co se filmařům povedlo nejvíce, je příjemné tempo a spád , nejméně naopak efekty CGI. Sympatičtí jsou (mně doposud neznámí) herci v hlavních rolích, Nicholas Galitzine jako princ Henry a Taylor Zakhar Perez v roli Alexe, kterého možná znáš z Kissing Booth.

Své postavy a jejich neustálé jiskření ztvárnili velmi obstojně, přičemž poněkud důvěryhodnější byl princ Henry.

Kdo mě naopak překvapil poněkud nemile, byla jindy výborná Uma Thurman coby první dáma – její fake jižanský přízvuk trochu tahal za uši a roli milující mámy jsem jí úplně nevěřila možná i proto, že neměla moc screen time. Její nejlepší replika za mě byla „The B in LGBTQ is not a silent letter.“

Kromě ní se ve filmu objevilo ještě jedno velké jméno, a to Stephen Fry coby britský král.

Hlavní filmová message říká, že je každého queer člověka věc, zda a za jakých podmínek udělá coming out! Pokud miluješ kouzlo lehce kýčovitých, odpočinkových a romantických komedií z nultých let, jako byl Deník Princezny (navíc s queer twistem), tenhle film je pro tebe jako dělaný. Akorát ti možná neudělám radost, když řeknu, že pokračování se nechystá.

Hodnotím skórem 65 % hlavně díky #cakegate a písni Bad Reputation.