Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Řecko zasáhly další požáry, probíhá evakuace

Od soboty Řecko bojuje s dalšími požáry. V tuto chvíli oblast zasáhlo 15 větších požárů a do pondělí zničily více než 160 tisíc hektarů území. V zemi probíhá evakuace, zemřelo již 20 lidí.

Řecko od soboty bojuje s rozsáhlými požáry v celé zemi. Nejhorší situace je u Alexandrupoli a u Atén.

Tisíce lidí z předměstí Atén se musí z místa evakuovat, výstrahu dostali i obyvatelé města Komotini poblíž Alexandrupoli, kde je situace nejhorší. V lesích u parku Dadia u hranic s Tureckem, kde v úterý bylo nalezeno 18 spálených těl, hoří už pátý den a kouř ze spálenišť cítí i lidé stovky kilometrů daleko. Podle meteorologů doputoval popel v ovzduší až k ostrovům v Jónském moři.

S požáry nyní bojují tisíce hasičů, na místa dojíždí pomáhat i jednotky ze zahraničí. Šedesátičlenný tým českých hasičů a záchranářů je na cestě na místo.

V okolí Atén je cílem hasičů zabránit šíření požárů do národního parku Parnitha, už nyní se požáry blíží k obci Agia Paraskevi, kde hoří desítka domů. Na místě již bylo evakuováno 150 obyvatel ze tří domů pro seniory a dalších 700 lidí ze střediska pro migranty. Atény jsou nyní zahaleny kouřem a popelem. V Alexandrupolském ovzduší naměřili v úterý desetkrát vyšší koncentraci prachových částic, než stanovuje limit.

Vysoké teploty a sucho napomáhají šíření požárů, které by podle meteorologů měly vydržet do pátku.

Zdroje: ČTK, France24, BBC, Reuters

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.