Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: The Watchers - Dakoto Fanning, nechoď do toho lesa

Dakota Fanning se ztratí v lese a potká divné lidi dělající divné věci. Premisa divného hororu od dcery Shyamalana. Jak obstojí v otcově šlépějích?

Dakota Fanning hraje v novince The Watchers osmadvacetiletou Američanku Minu, která žije v Irsku a pracuje v obchodu se zvířaty. Na cestě, na které má odvést do Belfastu papouška, se však ztratí v hustém irském lese a brzy jí dojde, že z tohohle lesa není jen tak cesta ven. Hlavně, když potká trojici survivors, kteří žijí v proskleném bunkru, za jehož zrcadlovým oknem je noc co noc pozorují stvoření nazvaná „watchers“. Film je adaptací stejnojmenné knihy od A.M. Shine.

O režii snímku se ve své prvotině postarala Ishana Shyamalan, což, pokud jsi filmový fanoušek*fanynka, ti příjmení napoví, že jde o dceru legendárního režiséra M. Night Shyamalana (The Sixth Sense, Signs). A stylově se rozhodla jít evidentně jeho cestou, což je správně i špatně zároveň. The Watchers trpí stejným problémem jako většina nedávných Shyamalanových filmů. Fungují, dokud jsme v záhadném mysterióznu, a rozpadají se jako domeček z karet v momentě, kdy přijde na twist a Ishana odhaluje, co se v lese skutečně děje.

Georgina Campbell, Dakota Fanning, Oliver Finnegan a Olwen Fouéré ve filmu The Watchers (2024) - zdroj: Warner Bros.

Zůstávají pak základní stavební kameny filmu, což je nádherná kamera, dost dobrá produkce a super obsazení. Dakota Fanning je ve filmu skvělá a vlastně do teď nechápu, proč nikdy neměla áčkovou hereckou kariéru, na kterou měla našlápnuto. Ostatní irští a britští herci jí ve filmu dobře sekundují a napětí se v začátku dá skutečně krájet.

Georgina Campbell, Dakota Fanning, Oliver Finnegan a Olwen Fouéré ve filmu The Watchers (2024) - zdroj: Warner Bros.

Bohužel, jakmile se jako divák dozvíš, o co ve filmu jde, nedá se ubránit zklamání a pocitu toho, že 102 minut strávených v tajemném lese bylo lehkou ztrátu času. Nebýt rozuzlení, je to fajn žánrovka, která potěší jako oddechový horůrek.

HODNOCENÍ: 5/10