Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: The Marvels - fun jízda na konci špatného roku pro superhrdiny

Po pro Marvel pochybném roce bylo uzavírání sezóny ne úplně oblíbeným triem hrdinek odvážné. Rozhodně ale nejde o nejhorší letošní počin a Marvel tak 2023 končí alespoň fajnově.

Vzhledem k produkčním problémům a opakovaným přetáčkám jsem se upřímně The Marvels dost bál. A vzhledem k internetovým reakcím, na hrdinky Captain Marvel, Ms. Marvel a Monicu Rambeau, taky. Ale týmovka tohoto tria je docela fajn a odlehčená podívaná, která snadno připomene, jak zábavné můžou být komiksové příběhy.

Začátek filmu je dost vysvětlovací, což je u MCU nutností, protože pro ty, kteří neviděl seriály Ms. Marvel a WandaVision, mohou být dvě nové postavy matoucí. Režisérka Nia DaCosta to ale zvládá s přehledem a brzy postavy posílá do centra děje. Podobně jako Thor se příběh Captain Marvel více naklání do odlehčenosti a komedie, což často funguje moc dobře, stejně jako twist, ve kterém si hrdinky prohazují místa.

Vážná stránka příběhu ale silná není. Záporačka Dar-Benn působí fajn, ale je opět novodobým typem marvelovského antagonisty, který se v mnohém dá chápat a není „čistě zlý“. Mezi ženskými záporáky za mě však po Hele, Ghost a Scarlet Witch Dar Benn dopadá nejslaběji.

zdroj: IMDB.com

Highlightem filmu je nicméně chemie hlavních postav v podání Brie Larson, Iman Vellani a Teyonah Parris, kdy hlavně Vellani a její Ms. Marvel film táhne po humorné stránce. Fajn jsou mutantí kočky a povinná účast Samuela L. Jacksona, ale do nadprůměru to vystřeluje jen místy.

zdroj: IMDB.com

Celkově to není něco, co musíš vidět a na kvalitu letošních Guardians of the Galaxy to nedosahuje ani zdaleka, ale je to fajn podívaná, která evidentně mohla dopadnout o dost hůř, jelikož byla zřejmě zachráněná ve střihu a post-produkci.

HODNOCENÍ: 6/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.