Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: IG @a24

Recenze: The Iron Claw - Zac Efron ti zlomí srdce jako profi wrestler

Prokletý rod wrestlerů, osmdesátkové vizuály a nejlepší herecký výkon Zaca Efrona up to date. To je novinka The Iron Claw.

Společnost A24 má na zvláštní příběhy většinou šťastnou ruku. Tentokrátna filmová plátna přivedli rodinu wrestlerů von Erichových, kteří trpí údajným rodovým prokletím, ale také nekompromisní výchovou jejich otce. Ten chce, aby jejich synové dosáhli na šampiónský pás, který jemu byl upřen. V hlavních rolích se tu předvádějí Zac Efron, Jeremy Allen White nebo Lily James.

Hlavní tahák, který dopředu vyzvedávala většina kritiků a kritiček, je Zac Efron, který se do role ponořil nejen fyzicky, ale i psychicky a jako nejstarší bratr (z těch žijících) vám kolikrát bude lámat srdce. Z vážnějších rolích jste už mohli Zaca vidět jako Teda Bundyho v Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019), ale tam jeho hereckému výkonu nohy podtrhával ne tak dobrý scénář. Takže dám klidně ruku do ohně za to, že jeho ztvárnění Kevina von Ericha ja Efronův nejlepší herecký výkon doposud.

Harris Dickinson, Zac Efron, Stanley Simmons a Jeremy Allen White v The Iron Claw (zdroj: A24)

Film by možná mohl být trošku kratší, ale má dostatek postav, které jsou všechny propracované tak, aby diváky a divačky svými osobními příběhy drželi u plátna. Asolidně vypadají i wrestlingové zápasy, které tu doplňují skvělé 80. vizuály. Důležité tu hlavně je, že film i herci a herečky umí prodat emoce a rozesmutnit nás, když je třeba.

Lily James a Zac Efron v The Iron Claw (zdroj: A24)

Celkově je to fakt neskutečný nářez emocí a sportu, kterému kraluje Zacův výkon a na který by sis do kina určitě měl*a skočit.

HODNOCENÍ: 8/10

Pozvi mě na šnyt 🍺

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.