Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: The Idol je spíš exploitativní péčko

Seriálová novinka HBO Max láká na tvůrce seriálu Euphoria a herecké duo Lily-Rose Depp s The Weekndem v hlavních rolích. Mimo je však nemá co nabídnout, snad kromě snahy co nejvíce šokovat diváka.

Sam Levinson, který je tvůrcem seriálu Euphoria, přišel pro své domácí HBO s novinkou The Idol. Ta má ukazovat a kritizovat okázalost a špinavost hollywoodského průmyslu, jenže základním problémem je, že seriál je úplně stejně okázalý a špinavý (až voyeuristický) a hrající si na něco, co bohužel není, jako průmysl, který zamýšlel kritizovat.

Téma, kterému se The Idol chce věnovat, je nesmírně komplikované, a seriál ne moc dobře zvládá nuance toho, jak složité je být mladou slavnou hvězdou obklopenou lidmi s různými zájmy. V prvním díle nijak nenastiňuje vliv na mentální zdraví nebo traumata, kterými si hlavní postava Joselyn zřejmě prošla a prochází. Jde extrémně po povrchu a hlavně cestou odvážných a na sílu šokujících scén. Hned v prvních minutách je Lily Rose-Depp nahá...

zdroj: HBO

Hlavním tahákem seriálu má být primárně The Weeknd a Lily, kteří ani jeden nemají plejádu velkých hereckých zkušeností. Lily role asi sedí, ale v prvním díle nemá prostor své Joselyn dodat nějaký další rozměr, než je smyslná popová hvězdička. A The Weeknd by měl asi zůstat u zpívání, je jen dalším důkazem toho, že ne každý zpěvák může být i herec, a jeho postava je jenom nepříjemná a creepy (not in a good way).

zdroj: HBO

Seriál je docela silný v obsazení vedlejších postav (mimo mdlé Jennie z Blackpink), které hrají zkušení televizní matadoři, jménem pro běžného diváka však spíše neznámí. I tak je ale pilotní díl naprosto nepřesvědčivý a scénářem diváka příliš nenaláká na to, co by mělo přijít. Co se musí uznat seriálu, je audiovizuální stránka, kde je patrný Levinsonův rukopis z Euphorie, ale hravé a aesthetic záběry smíchané s cool songy úplně nestačí.

zdroj: HBO

Celkově je možné, že se The Idol ještě rozjede v něco lepšího, ale první díl, který má diváky chytit, je spíše velký miss než hit, který působí jako režisérova fetišistická fantazie zaměřená na Lily.

HODNOCENÍ: 4/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.