Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: The Crown v 6. sérii upadá i přes silnou storyline princezny Diany

Poslední série jedné z vlajkových lodí Netflixu, seriálu The Crown, který sleduje vládu královny Alžběty II. míří do finále. Jaký dojem budí první část epizod?

Na Netflixu nyní můžeš vidět 1. část poslední 6. série The Crown (zbytek dílů nás čeká 14. prosince), který v jednu dobu byl nejopěvovanějším seriálem a sklízel jedno ocenění za druhým. Diváky si získal v hlavně prvních dvou řadách, kdy královnu Alžbětu II. hrála nová tvář Claire Foy, a následně si je udržel i se 3. a 4. řadou, kde otěže převzala oscarová herečka Olivia Colman. Poslední dvě řady přenesly diváky do 80. a 90. let s herečkou Imeldou Staunton známou jako Dolores Umbridge.

A ač pro mnohé začal být seriál zajímavější, když se z „dávné“ historie dostával k současnému dění a představil postavy prince Charlese a princezny Diany, stalo se to také kamenem úrazu. Mnozí mu vyčítají kreativní liberties, které si bere v odchylování se od reality. Ve chvíli, kdy dochází ke konfliktu mezi Dianou a Charlesem začíná seriál výrazně stranit princezně Dianě, u které jen minimálně ukazuje jakékoliv jiné než pozitivní stránky.

zdroj: IMDB.com

Seriál se od 5. řady zároveň soustředí výrazně na Dianu a Charlese, kdy se z postav jako královna Alžběta II., princ Filip, princezna Margaret nebo princezna Anna stávají vedlejší postavy v pozadí. Tohle těžké balancování seriál táhne dolů, což je škoda hlavně kvůli fenomenální Elizabeth Debicki a jejímu děsivému výkonu v roli princezny Diany.

zdroj: IMDB.com

Ač seriál stále drží vysokou produkční kvalitu, nedá se ubránit pocitu, že přesluhuje a že ztrácí pocit mysteriózna a neznáma, které předchozí řady měly pro všechny kromě historiků. Šestá řada The Crown bohužel působí zbytečně zaujatě a senzacechtivě, ale pro skalní fanoušky je stále lehce nadprůměrnou podívanou.

HODNOCENÍ: 6/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.