Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: The Creator – nejlepší sci-fi roku?

Do kin se potichu vplížilo nové sci-fi od režiséra Rogue One: A Star Wars Story a mnozí ho nyní označují za sci-fi roku. Mají pravdu?

Umělá inteligence je rozhodně jedním z největších buzz words roku 2023. A jako na ruku tomuto trendu jde i nové sci-fi The Creator, které natočil Gareth Edwards, režisér, jenž má na kontě úspěšný Star Wars spin-off Rogue One nebo Godzillu z roku 2014. Odehrává se ve světe, kde USA bojuje s asijskými státy, jelikož prosazují vyhlazení umělé inteligence poté, co jeden ze simulantů způsobil obrovský výbuch v Los Angeles.

Hlavní postavu vojáka, který přišel o svou těhotnou manželku, hraje John David Washington (syn Denzela Washingtona, můžeš ho znát třeba z Teneta nebo BlackKklansman), který je díky své znalosti z předchozích misí v Asii, povolán na misi, kde se však spřátelí s mocnou zbraní, kteoru má zníčit. Tou je simulantka s podobou malého dítěte a nevídanými schopnostmi.

zdroj: 20th Century Fox

Sci-fi v některých aspektech dost nápadně sice připomíná starší tituly, ať už je to A.I.: Umělá inteligence nebo Avatar, ale vše je odpustitelné díky tomu, že si půjčuje jen potřebné a staví svůj vlastní poměrně originální svět. Mimo něj má plejádu funkčních postav a skvělou emoční linku, která je hlavně ve vztahu hlavní postavy s malou robotí holčičkou.

zdroj: 20th Century Fox

Kromě dechberoucích vizuálů a solidního děje daného do dvou kvalitních hodinek tak Edwards servíruje divákům poměrně nadčasové sci-fi, které není ničím neviděným ani vysoce nadprůměrným, ale potěší žánrové fanoušky i občasné návštěvníky kin.

HODNOCENÍ: 8/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.