Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Sydney Sweeney jako Neposkvrněná jeptiška

Za zdmi tohoto kláštera se dějí zázraky, anebo taky ne. Záleží, jak si vyložíte záhadné otěhotnění mladé jeptišky.

Hororů v klášterech už jsme určitě viděli dost a ani novinka Immaculate (česky Neposkvrněná) se určitě nevyvarovala mnoha klišé. Příběhově však má poměrně zajímavý úhel. Sleduje mladou americkou sestru Ceciliu, která putuje do italského kláštera, kde má žít. Po příjezdu zázračně otěhotní a mnozí ji začnou považovat za matku budoucího spasitele. Věci se však nemají úplně tak, jak se zdají na první pohled být, a z pobožného života se stane peklo na zemi.

Hlavním tahounem je charismatická Sydney Sweeney, která může na první pohled působit jako zvláštní casting choice na jeptišku. Ale naštěstí nikdy nevypadá jako z nějaké porno parodie a právě její herecký výkon je dost velkým tahounem celého filmu. Umí dobře balancovat mezi vyděšeným a bezmocným a také pomstychtivým charakterem, když jí dojde, co se děje kolem.

Immaculate (2024) - zdroj: Black Bear Productions

Filmu prospívá samozřejmě i italské prostředí a nádherné prostory římského kláštera. Poznáš v něm kromě Sydney ale i plno dalších herců jako Benedettu Porcaroli z netflixovského Baby, „profesora“ Álvara Morteho z La casa de papel nebo Simonu Tabasco z 2. řady The White Lotus.

Sydney Sweeney v Immaculate (2024) - zdroj: Black Bear Productions

Celkově se připrav, že to není klasický strašidelný horor, který by tě nutil nadskakovat v sedačkách kvůli drsným lekačkám, ale spíše je dost psycho a nechutný. Čeká tě všechno od pohřbení zaživa, přes trhání jazyka po vypalování křížů do těla. Takže popcorn si možná neber s sebou, aby tě nepřešla chuť, ale i tak je to pořádná jízda.

HODNOCENÍ: 7/10

Kam dál?👀

Nejlepší novodobé české seriály

@honza_vhrlk

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.