Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Sofía Vergara je narkobaronka Griselda

Griselda Blanco, žena, které se bál i Pablo Escobar, ožívá v novém Netflix seriálu. Inspirace Narcos je jasná, jak vedle nich seriál obstojí?

Narcos sledující osud Pabla Escobara byly při launchi Netflixu jedním z jeho největších hitů. Není tak překvapující, že se na ni streamingový gigant snaží navázat podobným, i když méně známým příběhem Griseldy Blanco. Nechvalně proslulá vůdkyně drogového kartelu prchla před svým manželem z Medellínu do Miami, kde vybudovala kokainové impérium.

V novém seriálu ji zahrála Sofía Vergara, kterou snad poprvé můžeš vidět ve vážné roli po letech strávených v sitcomu Modern Family. A rozhodně to není přešlap, nádherná Kolumbijka se pod rukama make-up artists přeměnila k nepoznání a její herecký výkon a celková prezence na obrazovce zdaleka zastiňují zbytek ansámblu.

zdroj: Netflix

Mimo titulní postavu však Griselda servíruje dostatečně uspokojivé dějové vzory s drogami, mocenským bojem a vražděním. Stylově i rámcově dost často připomíná Narcos, od kterých se odlišuje jen feministickým podtónem, ale pokud by měla padnout nějaká výtka, tak by to bylo na predikovatelnost narativu Griseldina vzrůstu a pádu.

zdroj: Netflix

Celkově je však seriál o 6 dílech lehce stravitelnou jednohubkou na zimní večery, která ti pohodlně uteče a přenese tě do barvité Miami 80. let. Takže za mě určitě doporučuji.

HODNOCENÍ: 7/10

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.