Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Satirická self-aware Barbie z geniální mysli Grety Gerwig

I já jsem se o tomhle Barbenheimer víkendu konečně dokopal do kina, a tak je tu první recenze, a to na Barbie. Obstojí hype, který předcházel premiéře?

Když se zamyslím nad live-action adaptací Barbie, tak mě napadá řada možností, jak to mohlo dopadnout špatně nebo průměrně jako obyčejná letní komedie. Jen při vzpomínce na to, že původně Barbie měla hrát Amy Schumer, mě trošku mrazí. Svěřit tenhle projekt do rukou Grety Gerwig (Little Women, Lady Bird) byl ale geniální nápad, který z Barbie dělá jeden z možných top filmů letošního roku.

Všechny volby, které Greta Gerwig dělá, jsou bezchybné a já nemám co vytknout. Její neuvěřitelně hravý plastový Barbieland v sobě skrývá tolik perfektních detailů, že ho divák prakticky nechce opustit. Film skvěle vyvažuje reprezentaci různých minorit (stejně jako v současné době i hračky od Mattel), aniž by na problematiku příliš tlačil. Herecké obsazení je naprosto spot-on a nemá žádný slabší článek, překvapivě možná Ryan Gosling jako Ken chvílemi baví více než Margotina Barbie. Snímek je hlubší message vpředená do fakt vtipné konstelace scén. A soundtrack? Naprostý top.

zdroj: Warner Bros.

A pokud sis myslel/a, že ti trailer prozradil většinu příběhu, tak budeš příjemně překvapený/á. Trailer upřímně obsahuje asi tak prvních 40 minut filmu, což je příjemný nezvyk, a od pouhé cesty do reálného světa z Barbielandu se příběh titulní „stereotypní Barbie“ (jak si přezdívá) posouvá mnohem dál.

zdroj: Warner Bros.

Skutečně všechno na tomhle filmu je naprostý stroke of genius. Mohl bych na něm hledat chyby, ale nemám proč. Je to komedie, která přijde jednou za pár let a která se podle mě stane instantní klasikou. A vzhledem k tomu, že 8/10 dávám často i vyrazně slabším filmům, nemůžu jinak než 10/10. Doufám, že Barbie letos uvidíme nominovanou na Oscarech.

HODNOCENÍ: 10/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.