Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Pokud máš strach z pavouků, nechoď na horor Havěť

Barák v karanténě, rychle se množící pavouci a skupina lidí bojujících o přežití. To je nový horor Havěť.

Pavoučí horor jsem nikdy v životě neviděl, takže tohle bylo primární lákadlo francouzského hororu, který určitě není vhodný pro arachnofobiky. Nadšenec do hmyzu a plazů všeho druhu, Kaleb, si na černém trhu koupí neznámého pavouka, který mu uteče a začne se nekontrolovatelně množit v celém domě a napadat jeho obyvatele. Dům policie obklíčí a uzavře do karantény, takže jeho obyvatelé musí čelit šestinohým mutantům.

Na poli zvířecích hororů, kterých není moc, patří Havěť určitě k těm nejpovedenějším a velmi dobře buduje atmosféru i lekačky, přestože je hlavní záporák zvíře. Ze scén bude asi i běžnému člověku nepříjemně a fun fact, během premiéry v Kině Lucerna vypadl proud, takže o to zajímavější promítání bylo.

Lisa Nyarko ve filmu Vermines (2023) - zdroj: My Box Productions

Kromě toho velmi dobře funguje dynamika hlavní skupiny postav, které sledujeme probojovávat se skrze dům zamořený pavouky a plný pavučin. A v mnohém je díky karanténě v činžáku odstřiženém ode všeho Havěť podobná španělskému zombie hororu [REC] (2007).

Jérôme Niel, Finnegan Oldfield, Théo Christine, Lisa Nyarko a Sofia Lesaffre ve filmu Vermines (2023) - zdroj: My Box Productions

Celkově je to standardní dobře odvedená hororová práce, která má i menší přesah a politický podtón skrze to, že se zaměřuje na dům ve vyloučené části Paříže s lidmi z nižší společenské třídy.

HODNOCENÍ: 7/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.