Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Past Lives – něžný hit z KVIFFu

Pomalu ale jistě se o příčku nejlepšího filmu roku 2023 začíná ucházet artové a pomalé vztahové drama Past Lives z americko-korejské produkce studia A24. Co na něj říkám já?

Na filmovém festivalu v Karlových Varech měl po Berlinale a Cannes snímek Past Lives takový hype, že se mi na něj nepodařilo dostat ani jednou. Naštěstí jsem to napravil v rámci Šary Vary a vysoké očekávání rozhodně bylo naplněno. Korejsko-americká režisérka Celine Song vytvořila něžné drama se semi-autobiografickými prvky o dívce, která z Jižní Koreji imigruje do USA a po 12 letech se vrací do kontaktu se svojí dětskou láskou.

Past Lives jsou vlastně naprosto jednoduchým příběhem ze života, ale přesto jsou pro mě jedním z nejoriginálnějších filmů, který jsem letos viděl, hlavně díky tomu jak, uchopují svůj přístup k potenciálnímu milostnému trojúhelníku, obratně se vyvarují veškerým klišé a ještě si z nich lehce dělají legraci.

zdroj: A24

Pro režijní debut někoho, kdo má ve své filmografii pouze jednu epizodu seriálu Wheel of Time, je to naprosto pozoruhodný počin. A to samé se musí říct o neokoukaných hereckých tvářích, jako je americká komička Greta Lee, korejský herec Teo Yoo a John Magaro ve vedlejší roli. Jejich schopnost se do postav vtělit a často říct mnohé bez toho, aniž by museli spoléhat na repliky scénáře, dodává filmu další úžasný rozměr.

zdroj: A24

Overall nemůžu říct více, než že je to naprosto našlapaná emoční bomba, která bere jednoduchou zápletku a staví z ní rozvinutý a bohatý příběh v něčem možná podobný oblíbeným Normal People. A na konci mi ukápla slzička, což se taky za něco počítá.

HODNOCENÍ: 9/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.