Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Nolanův Oppenheimer – f*cked up looking Cillian velí 3hodinovému eposu

Jeden ze dvou nejočekávanějších filmů letošního léta je tady. Jak za nás funguje Nolanova novinka mezi zbytkem jeho filmografie?

Otec atomové bomby se dočkal svého filmového zpracování od Christophera Nolana. Dlouho očekávaný epický biopic je konečně v kinech a láká velké masy diváků. Čekat od filmu můžeš geniálního a věčně f*cked-up looking Cilliana Murphyho, perfektní vizuální stránku doplněnou Oscara hodným sound editingem.

Nechci, aby moje recenze zněla jakkoliv negativně, protože si myslím, že je Oppenheimer naprostý životopisný masterpiece, od kterého by si jakékoliv jiné biopics měly brát poučení, ALE v kontextu filmografie Christophera Nolana to pro mě rozhodně není jeho ani nejlepší top 3 film, a to je jeden z důvodů, proč mu nedávám plné hodnocení.

zdroj: Universal Pictures

Tak či tak můžeme mluvit o režisérsky, scenáristicky i vizuálně zvládnutém počinu, který velmi dobře graduje a posouvá děj, a to hlavně ve třetí hodině, který je po standardních dvou hodinách naprostý peak. Pro některé diváky se film možná až moc snaží o historickou přesnost ve sledu událostí na úkor počtu postav, kterých je ve filmu opravdu nespočet a téměr každou hraje slavný oscarový herec. To si běžně nemůžu jinak než chválit, ale občas mě mrzelo, že esa jako Gary Oldman, Casey Affleck nebo Rami Malek mají ve filmu možná tak jednu scénu, ve které mohou zazářit.

zdroj: Universal Pictures

Overall je to ale neskutečný zážitek, který má plno vrstev a hlubokou message podtrženou fenomenálním výkonem Cilliana Murphyho. Pokud letos vyhraje Oscara, tak nebudu překvapený.

HODNOCENÍ: 9/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.