Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Nekompromisní JLo v novém akčňáku The Mother

Čeká nas renesance Jennifer Lopez? Poté, co byla málem nominována na Oscara, přichází s važnější rolí v akčňáku od Netflixu. A je na něm rozhodně tou nejlepší věcí, protože zbytek filmu bohužel až tak nevyšel.

Jennifer Lopez si v roce 2019 málem získala oscarovou nominaci za roli bordel mamá ve filmu Hustlers. Nakonec ji však ocenily jen na Zlaté glóby a na Oscarech ostrouhala. Dramatická oceňovaná role však rozhodně nakopla její hereckou kariéru k lepšímu a odezvou měla být spolupráce s novozélandskou režisérkou Niki Caro na thrilleru The Mother.

Vidět 53letou JLo jako akční hvězdu je pro diváka rozhodně vítanou příležitostí, aleThe Mother si ji často nezasluhuje. Ač se, vzhledem k účasti, kvalitní režisérský film prezentuje jako kvalitní áčkový thriller, je to extrémní béčko, které přespříliš spoléhá na všechna žánrová klišé a má vlastně dost nudnou premisu i celkový děj.

zdroj: netflix.com

Film je zároveň extrémně prázdný a vzdálený, což je průser vzhledem k tomu, že primárně má být o vztahu matky s dcerou, které se po porodu musí vzdát, aby ji ochránila před gangstery. Je blízko tomu, aby téměř fungoval, ale jako divák se neubráníš pocitu, že v něm chybí důležité sekvence, které by to celé pospojovaly.

zdroj: netflix.com

Ve finále vlastně funguje jen adekvátní výkon Jennifer Lopez s nevyužitým potenciálem vedlejších herců, jako jsou Joseph Fiennes a Gael García Bernal. A hlavně – i samotná akce ve filmu je naprosto průměrná a nezapamatovatelná, ačkoliv je to AKČNÍ film. Vizuálně je hezky nasnímaný a dobře funguje opuštěná severská lokace, ale to na dobrý akčňák doopravdy nestačí.

HODNOCENÍ: 4/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.