Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Miller's Girl - Jenna Ortega v Lolitě se scénářem z Wattpadu

Jenna Ortega se stane oblíbenkyní svého staršího profesora Martina Freemana v novém dramatu Miller's Girl. Stojí tahle rádoby kinky věc za návštěvu kina?

Naláká tě do kina na Jennu Ortegu, ale i přes její přítomnost zažiješ takovou dávku cringe, že ti bude až fyzicky nepříjemně. Novinka Miller's Girl sleduje komplikovaný vztah 18leté studentky střední školy, která je samozřejmě "mnohem vyspělejší a jiná" než zbytek jejích spolužáků, s jejím o dost starším profesorem literatury.

Zápletka je sice v něčem dost opakovaná, ale je tu patrná snaha o twist nebo jinou perspektivu na tento subžánr. Film nicméně spíš připomíná naplnění určitých fantazií, které patří na Wattpad a ne do celovečerního filmu. Scénář totiž dost pokulhává, bere se až moc vážně a diváka spíš rozesměje. To asi nebylo cílem, ale je to alespoň nějaké plus, když už v kině sedíš.

zdroj: IMDB.com

Martin Freeman i Jenna Ortega se snaží jak můžou a jejich talent je asi primárním důvodem, proč film nějak funguje. Opomenout se nedají ani vedlejší postavy. Ale sebelépe napsaným postavám podráží nohy extrémní počet klišé nacpaných do 100 minut.

zdroj: IMDB.com

Ve finále je to vizuálně docela hezký zážitek a dobře se samozřejmě kouká hlavně na Ortegu v další teen goth roli, ale pokud bys stál*a o vážný kinematografický zážitek, tak na Miller's Girl určitě nechoď.

HODNOCENÍ: 4/10

Filmy, díky kterým lépe pochopíš izraelsko-palestinský konflikt

@eevelka

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.