Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Loki – bůh falše se vrací s 2. sérií na stejné úrovni

Marvel zažívá dost turbulentní období, kdy je jeho kvalita více než kolísavá, a o seriálech to platí dvakrát více. Druhá série Lokiho však poskytuje určité ujištění a úlevu.

Všemi milovaný záporák a zloduch, Loki, byl jedním z prvních seriálových projektů Marvelu, kterým tahali diváky na Disney+. Nyní se vrací s druhou sérií, která navazuje přímo tam, kde jsme skončili – v TVA, která se stará o správu času a veškerých timelines. Loki se snaží najít svou ženskou variantu Sylvii a také vyřešit velkého zloducha, který za tím vším stojí.

Za mě jsou první dva díly stále vítanou a zábavnou podívanou, která fungovala i na plátně kina kupodivu velmi dobře. Nicméně doufám, že do konce 2. série se dostaneme mimo prostředí TVA a dojde k zásadnímu posunu děje. Od zbytku MCU je teď Loki totiž ve velkém izolován a není moc pochopitelné, jak zapadá do „big picture“.

zdroj: Disney+

Stále má ale seriál rozhodně co nabídnout hlavně po herecké stránce. Kromě jasné volby, kdy si všechny fanynky a fanoušci užijí Lokiho v podání Toma Hiddlestona, jsou velmi vítané i návraty Owena Wilsona a Sophii Di Martino. Nový přídavek v podobě mechanika ztvárněného Ke Huy Quanem (letošní oscarový vítěz za Everything Everywhere All At Once) je také neskutečně vtipnou novou součástí obsazení.

zdroj: Disney+

Ač se z prvních dvou epizod zatím těžko hodnotí, jak se další dobrodružství boha falše budou vyvíjet, je to zatím stále solidní podívaná a od 6. 10. ji můžeš vidět i ty na Disney+.

HODNOCENÍ: 7/10

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.