Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Krásná katastrofa s Dylanem Sprousem není až tak katastrofická

Romantické drama Krásná katastrofa jde do kin. Je tu další young adult adaptace, která chce vytáhnout peníze ze žíznivých puberťaček, které se těší na Dylana Sprouse bez trička. Stojí vůbec za tvůj čas?

Do kina bych upřímně na Krásnou katastrofu úplně nevyrazil, ale Vertical Entertainment mě pozvalo na premiéru, a tak jsem si řekl, proč ne? Cílovka asi úplně nejsem, romantické drama marketingem míří spíše na mladší ženské publikum, stejně jako kniha, kterou film adaptuje. Ta vyšla v roce 2012 a byla přeložena do více než 50 jazyků. Po více jak 10 letech se dočkala filmového zpracování s Virginiou Gardner a Dylanem Sprousem v hlavních rolích.

Rovnou musím říct, že jsem se nechal docela příjemně překvapit. Film vypráví o unlikely páru upjaté Abbey, která tají svou bývalou úspěšnou kariéru v pokeru, a bad boye Travise, který si vydělává ne úplně oficiálními bitkami. Tyhle dva to k sobě táhne, i když to ona co nejvíce popírá, a po prohrané sázce jsou nuceni spolu na 30 dní bydlet u něj v pokoji. A právě tento začátek, ve kterém Abbey dělá všechno pro to, aby si od Travise udržela odstup, je docela vtipný a zábavný. Film je žánrově zabalený jako romantické drama, takže mě překvapilo, kolik alespoň „ok“ pokusů o vtip na mě vybalil v první hodině.

Problém ale nastává, když má být Krásná katastrofa dramatická. Abbey dožene její pokerová minulost a film se snaží divákovi vnutit, že jde fakt o hodně, ale všechny snahy o dramatičnost působí jako béčkový cringe. To samé je nutné říct o bitkových scénách, ve kterých je Dylan Sprouse s přehledem schopný si podat trojnásobného protivníka, aniž se ho protivník vůbec dotkne.

Jako u správného dramatu pro roztoužené teenagerky můžeš čekat také dost PG-13 ale spicy scén, za které by se nemusela stydět ani franšíza Fifty Shades. Ty také dokazují, že chemie mezi Gardner a Sprousem naštěstí funguje, protože bez té by tenhle film byl už naprostý průser. Na škodu ale docela je, že zbytek postav figurujících ve filmu jsou kartonové ploché charaktery, se kterými trávíme až zbytečně moc času na to, jak jsou nepropracované.

V závěru je nutné říct, že Krásná katastrofa je o dost menší průser, než jaký bys čekal. Pro diváka nebo divačku, který nečeká nic než rozněžnění se nad mladou láskou a pár erotických scén, tohle bude naprosto uspokojivý zážitek. Pro někoho náročnějšího zvládnutelná hodina a půl.

HODNOCENÍ: 4/10

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.