Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Karaoke Blues – Aromantická lovestory z Helsinek

Na filmovém festivalu v Cannes byla letos oceněna nová romantická komedie od legendárního finského režiséra Akiho Kaurismäkiho. V čem je jiná a proč bys ji měl*a vidět?

Romantická komedie v tom nejméně romantickém settingu ze všech. Tak by se dala shrnout novinka Karaoke Blues od režiséra Akiho Kaurismäkiho zasazená do poměrně depresivních Helsinek, kde prodavačka supermarketu jednou potkává v karaoke baru dělníka se sklony k alkoholismu. Zažijou spolu jedinečný večer, ale on ztratí její číslo.

Přiznávám, že to pro mě bylo první setkání s režisérem Kaurismäkim a jeho specifickým stylem i suchým humorem, ale hned na poprvé mi neskutečno sedl. Rozhodně to není klasická romantická komedie, takže nic takového z návštěvy v kině nečekej, ale zasměješ se bizarním situacím a určitým způsobem je film takový severoevropský feel good.

zdroj: IMDB.com

Mimo zvláštní a osobitý přístup k žánru tě rozhodně očaruje i chemie mezi hlavním duem herců, která nikdy není přeslazeně romantická, ale i tak má svoje kouzla. Třešínkou na dortu je krásně nasnímané hlavní město Finska a miloučký pes hlavní postavy. Pro podzimní splín za mě must.

HODNOCENÍ: 8/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.