Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Heart of Stone – Mission Impossible z Wishe

Netflix nám o víkendu naservíroval další akční mega film s Gal Gadot. Má jejich další pokus o blockbuster vůbec co nabídnout?

Pokud Netflix na něco hází peníze jako šílený, tak jsou to obrovské akční filmy s velkými hvězdami – viz Red Notice, The Gray Man, The Mother nebo Extraction 1 a 2. Vedení streamovací platformy zřejmě usnoudilo, že jim tenhle krok přitáhne a udrží co nejvíce diváků (oproti kvalitním seriálům, na kterých vyrostli). Další film, který se tak dostal do rodinky, je špiónský akčňák Heart of Stone s hvězdami Gal Gadot a Jamiem Dornanem.

Že je Heart of Stone těžký flop, asi není překvapivé. Stojí za ním britský režisér Tom Harper, který má na kontě primárně průměrné filmy jako pokračování hororové The Woman in Black. Servíruje nám stokrát viděný výplach špiónských klišé a přebytečných příběhů zasazených do plejády evropských lokací. Dějově i stylově je to zkrátka drahý, odfláknutý, zapomenutelný a nevkusný přestřel.

zdroj: Netflix

Heart of Stone velmi očividně sází většinu svých karet na charismatickou Gal Gadot, která ale nemá, jak pomoci mdlému a povrchnímu ději. Zároveň zapomíná, že ona i Jamie Dornan nejsou taková herecká esa, aby mohli sami táhnout tento typ filmu ve stylu Toma Cruise nebo Daniela Craiga.

zdroj: Netflix

Celkově je to prostě film, jehož rozpočet údajných 68 milionů dolarů rozhodně není výsledkem opodstatnitelný. A po všech ohledech není schopen působit jako nic jiného než Mission Impossible/James Bond wannabe.

HODNOCENÍ: 2/10