Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Fremont – milá krátká komedie z továrny na koláčky štěstí

Máš chuť na artovou něžnou komedii? Skoč si do kina na Fremont, který vyhrál na KVIFF cenu za nejlepší režii.

Co se týče počtu témat, Fremont je neskutečně bohatý kousek, který v sobě kombinuje tematiku imigrantství, hledání vlastní identity, levné pracovní síly a hledání lásky, respektive smyslu života. Všechny tyto aspekty kloubí režisér Babak Jalali v hlavní postavě Donyi, která v Afghánistánu pracovala jako tlumočnice pro americkou armádu a po převratu musela utéct do USA, kde dostala zelenou kartu.

Nyní pracuje v městečku Fremont vedle San Francisca v továrně na koláčky štěstí, do kterých píše vzkazy, které by lidem měly měnit životy. Jednoho dne do nich vpašuje vzkaz se svým telefonním číslem, což jí obrátí život vzhůru nohama. Donyu hraje naprosto fenomenálně debutující herečka Anaita Wali Zada, která v ní perfektně vystihuje emoce člověka s psychologickým traumatem, který ale zároveň umí být vtipným a milým hrdinou.

zdroj: Aerofilms

Stylově film podle mnohých připomíná tvorbu Jima Jarmusche a ve svých krátkých 88 minutách vizuálně diváka velmi baví čtvercovým rámcem, černobílým chytlavým vizuálem a poutavou scenérií. Není to komedie, která by tě vyloženě rozesmála, ale má neskutečně něžný humor typický pro festivalové filmíky. A pokud máš rád/a tyhle „pocitovky“ s pomalým tempem, tak ti tohle prostě sedne.

HODNOCENÍ: 7/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.