Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Druhý animovaný Spider-Man je pořád geniální pastva pro oči

V roce 2018 uchvátil diváky jeden z nejvíce originálně animovaných filmů, který vzdával hold komiksovému umění a zdatně ho převáděl do filmové podoby. Po letech se vrací s druhým dílem, který je stejně úžasně provedený.

Za sebe považuji oscarového Spider-Mana: Into the Spider-Verse za jeden z nejlepších animovaných filmů, které dosud spatřily světlo světa. A rozhodně nejoriginálnější po vizuální stránce. Zkrátka je to 10/10 a bylo jasné, že pokračování (ač od stejného tvůrčího týmu) bude mít hodně vysokou laťku na přeskok. Asi bych neřekl, že ji přeskočilo, ale druhý díl Spider-Man: Across the Spider-Verse přinejmenším úspěšně drží krok.

Co se sequelu týče, vsadilo se tu tak nějak na klasiku „větší, hlasitější, akčnější a delší“. To by většinou mohla být výtka, ale tady naštěstí pořád funguje zachycení animované komiksové magie z jedničky a velmi dobré vystihnutí teenagerského angsty rozpoložení, ve kterém se hlavní hrdina Miles Morales nachází. Jinak ale film přidává na stopáži až o celých 40 minut na nových světech, nových Spider-bytostech (od zajímavých až po zcela bizarních), nových cameos a vtipech pro bystré fanoušky.

zdroj: Sony Pictures

Vizuály i soundtrack jsou bez debat pořád na absolutní špici a film má v sobě tracky od ASAP Rockyho nebo Swae Lee. V tomhle ohledu je Across the Spider-Verse jasnou 10/10 stejně jako jeho předchůdce. Ve srovnání s tím, kolik neoriginálních a neimaginativních superhrdinských kousků se na nás ze všech stran hrne z jiných děl, tenhle film stále naprosto srší kreativitou a díky animaci je tu doslova VŠE možné.

zdroj: Sony Pictures

Dějově už pro mě ale pokračování není tak 100 % silné. Postav je možná až zbytečně moc a děj působí místy až přecpaně, i když ho to ve finále nijak neposouvá. Menší zklamání je hlavně konec, který dějové linky neuzavírá a funguje primárně jako teasing na třetí díl s komiksovým titulkem "to be continued."

zdroj: Sony Pictures

Celkově je to ale stále těžký nadprůměr, u kterého se nejméně oči nemají šanci nudit, a vsadil bych krk na to, že i další díl této série bude stejně zábavný.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

HODNOCENÍ: 8/10