Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Dream Scenario – celému světu se zdá o Nicolasi Cageovi v novém A24 filmu

Černá až hororová komedie od A24 připomíná nápadně Ariho Astera, který se na ní podílí jako producent, a je skvělý choice, ať jdeš do kina s kýmkoliv.

Nicolas Cage v tomhle filmu prošel velkou proměnou (pleška, vousy a plandavé oblečení), aby vystihl roli naprosto nezajímavého vysokoškolského profesora. Ten začne být zajímavý až v moment, kdy se o něm začne zdát většině planety a přes noc se stane globálním fenoménem. Co však zprvu působí jako dar, se stane obrovským prokletím, když se o něm začnou zdát lidem i noční můry.

O novince od mladého norského režiséra Kristoffera Borgliho řekl sám Cage, že je to jeden z nejzajímavějších scénářů, co kdy četl. A já s ním nemůžu jinak než souhlasit. Film staví na unikátní premise a pracuje s ní skvěle ve vtipných a bizarních situacích, ale i v těch vážnějších v druhém aktu. Jediné, kde příběh trochu podklouzává, je emoční finále, ale budiž mu odpuštěno.

zdroj: A24

Hlavní tahák celého filmu je 100% Nicolas Cage, který se v rámci své renezance předvádí v nejlepší formě a podává na své poměry dost civilní výkon. Jinak v obsazení moc známých tváří nenajdeš, ale Cageovi solidně sekunduje manželka Julianne Nicholson.

zdroj: A24

Celkově jde o takovou klasickou A24 produkci s artsy vizuály, ale tentokrát je o dost více přístupná běžným divákům díky humoru. Takže pokud váháš, na co jít do kina, tak ať jdeš s partnerem*partnerkou, nebo rodiči, tak tady neuděláš chybu.

HODNOCENÍ: 7/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.