Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Dochází 3. sérii The Witcher dech?

Za pár dní nás čeká druhá polovina seriálu, na který Netflix hodně vsadil, ale moc se mu to nevyplatilo. Jak zatím dopadá rozloučení Henryho Cavilla se Zaklínačem?

Po vzoru HBO a jejich Game of Thrones se každá streamingová platforma snaží vybudovat svou fantasy říši, která přiková k obrazovkám miliony diváků. Amazon Prime vsadilo na Lord of The Rings a Netflix na The Witcher. A nedá se říci, že ani jeden z pokusů by nějak zásadně vyšel. Zatímco první řada Zaklínače se těšila dobrým ohlasům a ódám na Henryho Cavilla (ač se skalním fanouškům nelíbily odklony od zdrojového materiálu), s druhou řadou začalo nadšení opadat a spin-off Blood Origin rozhodně nijak nepomohl. V červnu vyšla 3. řada, jejíž finále nás čeká brzy a zároveň jde o poslední řadu s Henry Cavillem, který nepodepsal další smlouvu. Nahradit ho má Liam Hemsworth.

A za mě platí to, co platilo v první řadě, Henry Cavill je to nejlepší co může The Witcher nabídnout. Do titulní role se perfektně hodí a vtěluje a místo pouhého akčního hrdiny je svému Geraltovi schopen dávat dostatečnou hloubku. A i ve třetí řadě dobře funguje v triu s Yennefer a Cirillou. Ostatní postavy už tak moc zajímavé nebo jen zapamatovatelné nejsou.

Vlastně nevím a nejsem schopen říct, kde je chyba. Nečetl jsem původní knížky, takže nesoudím odchylky od nich. Ale po první poutavé řadě jsou obě dvě navazující naprosto nudné. Po vzoru Game of Thrones se tu čím dál tím více sází na dlouhé dialogy a linky různých postav, které stále nikam nevedou a děj působí dost genericky i pro ty neznalé předlohy, postrádá budování zvratů a gradaci děje.

Mám za to, že zbytek epizod bude právě tím, co tuhle sérii buď zachrání a nebo bude jejím posledním hřebíkem do pomyslné rakve. Nemůžu říct, že by Zaklínač byl nějak příšerně špatný, spíše mimo hezky vypadající fantasy svět a dobré hlavní postavy není schopen o nějaký posun vpřed. Nadcházející odchod Cavilla z role ve 4. řadě už pro seriál však asi bude neúnosnou ránou.

HODNOCENÍ: 5/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.