Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Bird Box Barcelona - zbytečně slepý španělský spin-off

Španělský spin-off filmu Bird Box se Sandrou Bullock dropl o víkendu na Netflix. Má cenu na něj mrknout, nebo to pro tebe bude ztráta času?

Hodně unlikely, ale logickým pokusem o franšízu je Bird Box Barcelona, který navazuje na jeden z nejsledovanějších filmů Netflixu všech dob. (Bird Box z roku 2018 údajně vidělo přes 89 milionů domácností). Americké prostředí a Sandru Bullock tu ale měníme za Evropu a pro mainstreamového diváka ne tak známé tváře.

Právě změna prostředí je asi tím nejsvěžějším, co Bird Box Barcelona nabízí. Kdyby se nový díl zase odehrával v USA, bude to asi ještě méně záživné a více generické, ale právě apokalyptické a prázdné ulice Barcelony jsou asi nejvíce fresh na celém příběhu. Zároveň mě baví to, že dostáváme mix postav různorodých národností (kromě Španělů také Britku a Němku) jak to bývá ve skutečném evropském velkoměstě.

zdroj: Netflix

Jinak ale příběh působí tak trošku unaveně. Nejede naštěstí podle stejného schématu jako původní Bird Box a do hlavní role dává anti-hrdinu namísto zoufalých přeživších. Snaha o vysvětlení jeho motivace a větší odhalování mytologie tohoto sci-fi světa (už přeci jen víme a vidíme více z neviděných bytostí v jedničce) je spíše na škodu. A film taky neodpustitelně plýtvá talentovaným Diegem Calvou z Babylonu, kterého je ve filmu zbytečně málo oproti ostatním, kterých je tam až moc.

zdroj: Netflix

Celkově se tak tento španělský přídavek nedá vyhodnotit jako nějaký totální průser, ale maximálně nenáročný film na večer po práci. Bylo potřeba ho natočit? Ne. Dá se na to dívat? Jo.

HODNOCENÍ: 5/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.