Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Beef – seriál o hněvu vzatém do extrému

Artová produkční společnost A24 o víkendu vydala nový seriál natočený pro Netflix, který se zaobírá tím, kam až tě může dostat hněv způsobený banálním road rage incidentem.

Dlouho jsem neviděl tak nevyzpytatelný seriál, jako je netflixovská novinka Beef od A24. Ta vychází z naprosto banální premisy, a to tzv. road rage incidentu (agresivního chování na silnici), kdy se dva naprostí cizinci málem srazí a vyfakují na parkovišti, což si ve finále nenechají líbit, a spustí se tak nekončící koloběh petty pomst a hry na kočku a myš, kde se role proměňuje každou chvíli.

V hlavních rolích tohoto seriálu diabolicky září divácky příjemný pár, herec Steven Yeun, kterého můžeš znát ze seriálu The Walking Dead nebo loňského oscarového dramatu Minari, a komička Ali Wong, která je známá hlavně ze svých stand-up speciálů pro Netflix. Tyto dva herce pojí jako nepravděpodobné duo zkrachovalého podnikatele a úspěšné housewife, kteří nejsou schopni nechat být jejich parkovací incident.

zdroj: netflix.com

Nemyslím si, že najdeš seriál nebo film, který by si jako svoje základní téma bral vztek nebo hněv a ten pak škáloval na celý příběh a posun postav. Hněv tu je analyzován na celém spektru včetně jeho divokosti, určité krásy, ale i šílenosti. Ukazuje každou postavu v jiném světle, co se týče vyrovnávání se s touto emocí. Beef je zároveň vtipný tím, že se nikdy neuchyluje k prvoplánovým nebo trapným gagům, zároveň je postupně více a více sprostý a nasty, aniž však ztrácí úroveň. A ve finále vlastně nese i hezké poselství v tom, aby ses zamyslel předtím, než budeš na někoho naštvaně troubit.

zdroj: netflix.com

Kromě chytře napsaného scénáře jsou hlavním plusem Beefu již zmiňovaní herci Ali Wong a Steven Yeun, kteří předvádí opravdu brilantní podívanou a skvěle se vzájemně doplňují jako duo nepravděpodobných nemesis. Budu hodně naštvaný, pokud tyhle výkony nebudou právem oceněny na televizních cenách Emmy.

zdroj: netflix.com

Pokud se chceš nechat pár hodin unášet vztekem spolu s hlavními postavami, které se neštítí ničeho od pochcané podlahy po výhrůžky násilím, pusť si na Netflixu Beef. Určitě tě chytne od začátku a má příjemnou stopáž, kolem 30 minut na díl. Za mě jeden z nejlepších počinů za poslední dobu, kterému bych vytkl možná jen některá hlušší místa, která ho dělí od plného hodnocení.

HODNOCENÍ: 9/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.