Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Baby Reindeer - co dělat s vaší stalkerkou?

Seriál, který bys mohl*a přehlídnout a snadno přeskočit kvůli zvláštnímu názvu. To je Baby Reindeer, který si určitě zaslouží tvou pozornost.

Richard Gadd, hlavní hvězda a tvůrce tohoto seriálu, v novince Baby Reindeer jde s kůží na trh, doslova. Vypráví příběh, kdy mu jako mladému neúspěšnému komiku v Londýně vstoupila do života stalkerka Marthu. A to jen díky tomu, že na ni byl milý, protože mu jí bylo líto. Dlouho se jí pak nemůže zbavit a vzniká mezi nimi zvrácený a komplikovaný vztah.

Baby Reindeer je v mnohém jiný než bys čekal*a. Je temnější a zvrácenější a rozhodně nepatří mezi easy watch, ale divákovi nebo divačce se za to právem odmění. Správně ředí vážné situace suchým britským humorem. A díky originálnímu příběh je jedním z nejvíc fresh seriálů, co jsem poslední dobou viděl.

Richard Gadd a Jessica Gunning v seriálu Baby Reindeer (2024) - zdroj: Netflix

Baví na něm hlavně zvrácená stalkerka Martha (Jessica Gunning) jejíž civilní výkon, je fakt radost pozorovat. Ale i Richard Gadd v hlavní roli je velkým objevem. Obě postavy hlavně působí uvěřitelně, díky tomu, že zobrazují často nelogické a choatické chování postav, jako kdyby byli skuteční lidé.

Richard Gadd v seriálu Baby Reindeer (2024) - zdroj: Netflix

Tak či tak se z Baby Reindeer snadno stal jeden z momentálně nejsledovanějších titulů a díky jeho popularitě musel dokonce Gadd vydat prohlášení, aby se lidé nesnažili pátrat po identitě skutečné Marthy.

HODNOCENÍ: 8/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.