Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Aquaman a ztracené království = ztracená franšíza?

Poslední z filmů před resetem DCEU dorazil do kin. Je nadějný Aquaman schopný udržet potápějící se loď nad vodou?

V roce 2018 byl první díl Aquamana velký úspěch. Od té doby však celý DC Universe budovaný jako konkurence Marvelu zažil obrovský úpadek a blížící se reset. Tak či tak, plno lidí stále považovalo Aquamana za jednoho z nejslibnějších superhrdinů a film se zvládl vypořádat i s PR katastrofou jménem Amber Heard, jejíž role Mery byla ve filmu a marketingu minimalizovaná.

Problém filmu totiž rozhodně není v postavách a jeho obsazení. Jason Momoa stále zůstává velmi dedikovaným a schopným leading manem, kterému dobře sekunduje bratr Patrick Wilson (i když jejich chemie až nápadně připomíná Lokiho a Thora). Navrch tu je stále fajn záporák z jedničky a kick-ass mamka Nicole Kidman.

zdroj: IMDB.com

Film ale bohužel nepřidává žádné nové pořádné postavy a až moc se drží ve známých vodách, než aby diváky provedl něčím novým. A to je největší škoda, ač Manta je fajn zloduch, udělat ho jen silnějším a pomstychtivým není až tak dobré rozhodnutí a příliš drží děj Aquamana a ztraceného království v podobě jedničky.

zdroj: IMDB.com

Zároveň jelikož jsme od roku 2018 dostali už nejméně dva podařené podmořské filmy (Avatar: The Way of Water a Black Panther: Wakanda Forever), nepůsobí už tento svět tak lákavě jako poprvé a celkově ztrácí kouzlo. Jako fajn akční jednohubka mezi svátky si tvoji pozornost Aquaman určitě zaslouží, ale není to něco, na co bys do kina musel*a.

HODNOCENÍ: 6/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.