Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Anatomy of a Fall – film roku?!

Někteří šťastlivci mohli vidět tenhle kousek už ve Varech, ale nyní jde Anatomie pádu, mnohými kritiky označována za film roku, i do českých kin plošně. Co tě čeká?

V úvodu je třeba říct, že Anatomie pádu je primárně solidně vytvořené rodinné drama. Sleduje spisovatelku Sandru, která se shodou náhod stane hlavní podezřelou v případu záhadného smrtelného pádu svého manžela. Kromě toho, že je rodinným a vztahovým dramatem, však Anatomie pádu fuguje i jako zajímavé soudní a procedurální drama s prvky psychologického a „true“ crime filmu.

V mnohém připomíná seriálovou HBO Max adaptaci opravdového případu The Staircase, ale bere to o level výše, kdy hlavně německá herečka Sandra Hüller a francouzská režisérka Justine Triet operují na vrcholu svých schopností a ždímají z námětu naprosté maximum.

zdroj: Aerofilms

Film má extrémně dlouhou stopáž 153 minut, ale diváka od začátku chytí takovým způsobem, že ani mě (kdo má tendenci koukat na hodinky) nenapadalo, se na ně až do konce podívat. V něčem je snímek pomalý a ne tolik dějový, ale zároveňdrží diváka v neuvěřitelném napětí a pocitu blízkosti skrze pocit „tohle by se mi mohlo stát taky“.

zdroj: Aerofilms

Takže pokud si chceš zkusit trošku heavy drama, o kterém pravděpodobně letos uslyšíš i na udělování cen jako Oscary a další, určitě zajdi do kina.

HODNOCENÍ: 9/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.