Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: 6. série is not so Black Mirror

Čtyři nejisté roky čekání jsou u konce a na Netflixu konečně můžeš vidět pět nových příběhů z vesmíru Black Mirror. Jako vždycky je každý příběh dost jiný, ale něco mají společného – většina z nich nepůsobí jako Black Mirror, což za mě ale nevadí.

Který z dílů nové série Black Mirror se tvůrci Charliemu Bookerovi povedl nejvíce a který nejméně? Dozvíš se v mini-recenzi na všechny epizody.

EP1: JOAN IS AWFUL – HODNOCENÍ: 8/10

První epizoda je asi největší výjimkou a nejvíce připomíná zápletky Black Mirror člověk vs. technologie, která se zdá téměř reálná. Hlavní postavou je žena, jejíž život vyjde jako seriál na platformě Streamberry (která je velice podobná Netflixu), a tím ho promění v noční můru. Nápadité a zábavné s velkým twistem, ale zároveň poučně děsivé.

zdroj: Netflix

EP2: LOCH HENRY – HODNOCENÍ: 7/10

I v druhém díle se motáme kolem Streamberry, pro které začínají točit true crime dokument dva mladí amatéři, kteří ale brzy zjistí, že pravda je až příliš blízko domovu. Skvělá thrillerová detektivka, na které není ale nic moc Black Mirror, pokud ji nebereme jako zajímavý komentář na kulturu true crime fans. Irská foggy atmosféra 10/10.

zdroj: Netflix

EP3: BEYOND THE SEA – HODNOCENÍ: 9/10

Třetí epizoda Beyond the Sea je tím, co si přál být film Don't Worry Darling, a je téměř perfektní. Vypráví o astronautech, místo kterých jsou na zemi jejich repliky, ve kterých mohou simultánně žít svůj život během letité mise. Komorní drama s prvky sci-fi, výborným Aaronem Paulem a překvapivým koncem, i když si myslíš, že víš, jak to dopadne.

zdroj: Netflix

EP4: MAZEY DAY – HODNOCENÍ: 5/10

Solidně nejslabší částí je čtvrtý díl, který se shodou náhod odehrává i v České republice a je komentářem na kulturu paparazzi. Kromě toho, že tento díl naprosto plýtvá talentovanou Zazie Beetz, má bohužel dost nefunkční twist, poprvé do univerza Black Mirror představuje fantasy a vlastně je dobrý a řádně zvrácený jen do té doby, než vše divákovi odhalí.

zdroj: Netflix

EP5: DEMON 79 – HODNOCENÍ: 9/10

Finální epizoda působí trošku jako úlet, ale v dobrém. Prodavačka v Anglii v 70. letech musí vykonat tři vraždy, aby odvrátila nukleární válku. A k tomu ji vede démon. Je mi úplně jedno, pokud někdo říká, že to není Black Mirror, protože je to entertaining af, epizoda si dobře hraje s divákem a prostě baví.

zdroj: Netflix

CELKOVÉ HODNOCENÍ SÉRIE: 7/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.