Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

RECAP: FW spring 2023 MENSWEAR

Kompletní shrnutí pánského Fashion Weeku pro spring 2023. Tady najdeš všechny důležité značky, kolekce a nejzajímavější outfity.

Dior Man

Přehlídka byla vytvořena tak, aby učastníci seděli mezi dvěma domy na krásné zahradě. Jde o jakési propojení dědictví Christiana Diora s jeho zálibou pro umění. Kim zase dokázal skloubit eleganci Dioru a outdooru ve velice nositelných a udržitelných kouscích. Celá přehlídka má outdoorový nádech, ale jde zde vidět i klasický Dior hlavně v tea-rose a gray barvách.

Givenchy

Matthew Williams jako kreativní ředitel důvěřuje tomu, co nosí muži kolem něj, a to přetváří k obrazu svému. Je zde tím pádem cítit streetwear a také lehké snobství. Zpět do hry přivedl i velké logo Riccarda Tisciho. Velká loga teď ale můžeme vidět u všech značek, takže to není žádná novinka. Můžeme si taky všimnout kovových pásků, které už nosí dlouhá leta. Jako poslední bych vyzdvihl kovové šperky.

Louis Vuitton

První přehlídka kompletně bez Virgila. Jeho tým ale odvedl skvělou práci a dokázal, že i bez něj dokážou bořit limity. Přehlídka nebyla ve smutečním duchu ani nějak sentimentalní. Jejím konceptem byla hra, která se vrací k tomu, co kdysi Abloh popsal jako „vizi dítěte, ještě nezkaženého společenským programováním“. Věřil, že volná hra je místem, kde dochází ke kreativitě. Outfity plné barev a doplňků jsou poslední roky pro LV ikonické.

Prada

Simons řekl: „Oděvy jsou klasické, ale jejich kombinace je v rozporu, díky čemuž jsou vzrušující a nové. Na těle je kůže a navrchu pak bavlna. Kombinace oblečení má určitý druh antilogiky a podivnosti.“ Je to výstřední, korporátní a taky dost normcore. Celá přehlídka byla chladná a temná. Vše v sále bylo papírové stejně jako papírový kabát, který přišel s pozvánkou. Tato kolekce neměla skoro žádné doplňky, jen pár tašek. Přesto mi jako celek dává smysl a žádný kousek není tak výstřední, aby se nedal kombinovat ve všedním životě.

Pozvi mě na šnyt 🍺

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.