Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Reakce: Je tu československý Big Brother! Stojí za tvůj čas?

Po 18 letech se vrací slavná reality show Big Brother v novém kabátu. Točí se v Bulharsku a sledovat bude soutěžící i přes Vánoce. Co na ni říkáme po prvním dílu?

Po úspěšných adaptacích Love Islandu a MasterChefa na tuzemské verze se Nova pouští (znovu) do Big Brothera, jehož americká verze nyní čítá už 25 řad. Česká varianta z roku 2003 byla známá spíše pro svůj explicitní obsah, ale nová verze natáčená v bulharské produkci slibuje být primárně „sociální experiment“. V tom je zavřeno 16 lidí do domu, kde každý jejich krok sledují kamery a soutěží o jídlo, pohodlí a moc. O jejich finálním osudu však skrze aplikaci můžeš rozhodovat ty.

První více jak hodinový díl je primárně představovací, ale je nutno podotknout, že casting se docela povedl. Pokud jsi čekal*a podobně jako na Love Islandu obsazení plné rádoby modelek, fitnessáků a „influencerů či influencerek“, o kterých ale nikdo neslyšel, tak by ses pletl*a. Z prvního dílu to vypadá na opravdu zajímavé spektrum charakterů, povolání a věku. Bohatě zastoupení tu jsou LGBTQ+ lidé skrze Zoe, Barbaru, Vítka a Katrin. Ale oproti zmiňovanému Love Islandu je show až překvapivě bílá.

Co se týká děje, dá se z prvního dílu těžko predikovat, ale už v něm jsou patrné sympatie a antipatie některých účastníků a účastnic, ze kterých by mohly vzniknout potenciální zábavná dramata pro pořad. Opět záleží, jak s nimi producenti budou schopni pracovat, protože vzhledem k formátu se tu hůře pushují producentské storylines.

Otevírací twisty prvního dílu byly docela slušné, ale pro mě jako diváka strategičtěji postaveného amerického BB (bez rozhodování diváků) tu je obava, zda se show dá hrát dostatečně strategicky. Šanci jí ale zatím dávám, a pokud ujíždíš na nováckých reality show, je to i pro tebe fajn volba.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.