Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Rap podcasts: Co poslouchat?

Ať už jdeš po rozhovorech a novinkách ze scény nebo si chceš rozšířit obzory, tenhle článek tě nesmí minout! FOMO pro tebe vybralo čtveřici těch nejzajímavějších, nejvtipnějších a jednoduše nejlepších podcastů ze světa domácího hip hopu.

RAPSPOT (Rapspot)

Začneme rovnou tím nejlepším! RAPSPOT začal vycházet v lednu tohohle roku a na Spotify najdeš zatím jenom sedm dílů. Během tří měsíců si ale dvojice Karl (Karel Veselý) a Děcko (Lubomír Dítě) vytvořili silnou fanouškovskou základnu, která každých 14 dní čeká na novou epizodu. Nebojí se dissovat a současně kritiku podložit pádným argumentem. I díky tomu je RAPSPOT tím nejkvalitnějším, co domácí talks zaměřené na hip hop nabízí.

Podcast kombinuje kvalitní publicistiku, schopnost pochopit hiphopovou subkulturu spolu s dlouholetými zkušenostmi moderátorů. To všechno je navíc naprosto osobitý, vtipný a fresh na poslech. Díly mají okolo hodiny a půl a kromě super atmosféry si z nich odneseš i přehled o aktuálním dění na scéně i o historii rapu. Kromě novinek a kauz z domácí scény nebo krátkejch rozhovorů s hosty totiž dvojice postupně odhaluje výběr 100 nejlepších českých rapových tracků všech dob. Žádnej jinej podcast ti tolik nerozšíří obzory, nedodá kontext a nepředá originální postřehy s takovou lehkostí jako RAPSPOT, takže nabíhej poslouchat!

OFFSEASON Podcast (Offseason)

Labello a Ca$hanova Bulhar, fotbal a rap. Kultovní duo, který asi netřeba představovat. Ačkoliv podcast vedou dva rapeři, OFFSEASON není vyloženě hudební záležitost jako spíš fotbalová. I tak je v něm ale vliv streetu cítit a občas se rapovými tématy zabývá. V našem výběru nemůže chybět hlavně vzhledem ke kombinaci nevybíravýho humoru a bezprostředního projevu ústřední dvojice. Je to zábavný, je to autentický a může tě to bavit, i pokud tě vůbec nezajímá fotbal!

V RAPU (GoOut)

Pokud chceš mít přehled o tom, co se aktuálně děje V RAPU, třeba ti pomůže právě stejnojmennej podcast. Ten vedou dvě velký jména domácí hip hop scény: Double J a Milan Bartoušek. Oba jsou dlouholetý DJs se širokým přehledem. Bartouška můžeš navíc znát skrze jeho Twitter účet Out of content czech rap. Často si na pomoc zvou i rapový hosty a jejich uvolněný talks trvaj přibližně hodinu a půl. Pokud ti teda chybí rozhovory Ladislava Sinaie, tohle by mohla být jedna z alternativ.

Brrrap (Český rozhlas)

Brrrap v tomhle výběru zastupuje skupinu serióznějších podcastů. Jakub Šíma z Radia Wave ti nabídne interviews s jasně danou strukturou otázek a kratší (půlhodinovou) stopáží. S rapovejma hvězdama přitom neřeší primárně hudbu, ale snaží se je vykreslit jako „obyčejný lidi“ S interprety otevírá témata, na které se jich nikdo jinej ještě neptal. Konkrétně by tě mohl zajímat třeba super rozhovor s nedávno zadrženým Karlem z Milion+.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.