Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

První odpadlík ze Survivora!
Kdo nevydržel první dva dny?

Včera odstartovala nová megashow Televize Nova Survivor, která po dlouhé pauze slibuje tu nejtěžší reality show, kterou jste kdy na českých obrazovkách viděli. A už první díl potvrdil, že se opravdu máme na co těšit.

SPOILER ALERT: Pokud jsi ještě neviděl první díl na Voyo, nečti dál a podívej se na první epizodu v úterý od 20:20 na TV Nova.

Produkce dovezla na ostrovy Dominikánské republiky celkem 24 soutěžících z Česka a Slovenska, kteří jsou rozděleni do dvou kmenů. První kmen složený z fanoušků soutěže, kteří prošli náročným castingem, dostal název AZUA.

Sleduješ Survivor?
50%
Ano
50%
Ne

Do druhého kmene produkce vybrala celebrity z řad zpěváků, herců, moderátorů, nebo youtuberů – od Shopaholic Nicol, přes Goga, zpěváka Vojtu Drahokoupila, Nathana z Love Islandu, nebo bojovníka Gábora Borároše. Červený kmen celebrit dostal název MAO.

Hned po úvodní hře o odměnu v podobě ohně a nástrojů na vaření, kterou vyhrál kmen AZUA, čekala na tým celebrit MAO krušná noc bez přístřešku, ohně a také pod deštivým nebem ostrova. Nic pro slabé povahy. 

A také nic pro zpěváka s charakteristickými bloňďatými dredy Vojtu Drahokoupila. Ten do show nastoupil podle svých slov proto, aby si dokázal, že je chlap. Události předcházejícího dne i náročná noc pod širým deštivým nebem u něj však vyvolaly úzkostné stavy, se kterými se na ostrově daleko od civilizace jen těžko bojuje. I když se Vojta snažil svůj stav skrývat, herečka Iva Pazderková hned věděla, odkud vítr vane a věděla, že je zle. Před prvním soubojem o imunitu pak Vojta před celým kmenem vystoupil a oznámil, že ačkoli nechce, ze soutěže musí odejít. Kmen MAO byl tak hned po prvním dni připraven o silného člena.

Diváci na sociálních sítích hned začali psát slova podpory a sympatií, ale také nepříjemných komentářů.

Ty však podle psychologa Jana Kulhánka nejsou na místě. “Většina lidí zažije v životě situaci, která se může podobat stavu panické poruchy. Točí se vám hlava, máte úzkost, buší vám srdce, je vám na omdlení, často si pacienti myslí, že jde o infarkt. Pokud se jedná o jednorázovou záležitost vyvolanou určitou situací, je to běžné. Pokud se takový stav opakuje, je na místě vyhledat odborníka a tento problém konzultovat.”

Dodává také, že dnes lidé s podobnou poruchou mnohem častěji vyhledávají pomoc. “Přispívá k tomu i to, že se o těchto problémech více mluví a o to více v mužské části populace. Dříve se za to chlapi styděli, nepatřilo to k projevu chlapství, dnes se to však mění a muže tak v ordinaci vídáme stále častěji,” říká psycholog Kulhánek.

“Pokud je na sobě člověk ochoten pracovat, tak pro něj může být řešením psychoterapie, která má za cíl rozluštit signály, které k tomuto stavu vedou a proč se člověk cítí ohrožen. Zda je to něco z historie, osobní trauma, nebo stres, který si člověk neuvědomuje a spustí se až v jeden moment. Poté pomáhají různá dechová cvičení, meditace, formy relaxace, nebo vystavení se daným spouštěčům případně v kombinaci s terapií léky,” říká Jan Kulhánek.

Kdy vás může panická ataka překvapit? “Nejčastějšími spouštěči jsou stresové situace, dlouhodobý nakumulovaný stres, nebo různé psychologické spouštěče, ale panické stavy mohou vznikat také v důsledku užití různých drog od tanečních po marihuanu. V takových momentech pomůže detoxifikace a drogu znovu neužívat,” dodává na závěr Kulhánek.

My budeme věřit, že se do podobných problému už nedostanou žádní další účastníci a Vojtovi posíláme hodně sil!

Sledujete Survivora? Co na něj říkáte? A kdo podle vás zvítězí? Dejte nám vědět pod postem na našem Instagramu.