Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Crimi News: Student vystřílel školu

Kriminální novinky. Co se stalo na Oxford High School a co pobouřilo na fotce Congressmana?

30. listopadu došlo na americké střední škole Oxford High School ke střelbě. Teprve patnáctiletý Ethan zabil čtyři studenty a sedm jich zranil. Čin má za následek demonstrace studentů proti legálnímu držení zbraní v USA.

Co je však na tomto případu zvláštní, že ačkoliv mnoho aspektů naznačovalo tomu, že Ethan něco takového udělá, byly jeho signály přehlíženy. Pojďme si je probrat:

1. Tři hodiny před incidentem byly do školy pozváni Ethanovi rodiče kvůli synovu znepokojivému a násilnému chování. Kreslil po lavici postavu se střelnou zbraní. Rodiče ale i tak nechali Ethana ve škole.

2. Chlapec komentoval videa s návody na používání zbraní. Jeden z jeho komentářů zněl takto: "This is the gun I’m going to use." V češtině: "To je zbraň kterou použiju."

3. Posty na sociálních sítích. Ethanovy příspěvky na Instagramu byly děsivé a znepokojivé. Jeden z posledních byla fotka zbraně, kterou použil. Dokonce na jeho instastories byl odpočet do samotného aktu.

4. Ethanovi spolužáci vypověděli, že v jeho deníku byly zápisy o vraždách a střílení do davu.

5. Ethan byl bohužel obětí zanedbání ze strany rodičů. Podle výpovědi sousedů byl často od útlého věku doma sám, když šli rodiče popíjet. Jak matka, tak otec často postovali na Facebook o podpoře držení zbraně a podpoře Donalda Trumpa.

Jak se situace vyvíjí? Ethan čeká na rozsudek spolu s jeho rodiči, kteří byli zadrženi pár hodin po činu. Ethan bude souzen jako dospělí – nehledě na jeho věk – za úmyslné zabití a terorismus. Jeho rodiče budou souzeni za neúmyslné zabití.

Mini crime of the day:

Pouze čtyři dny po výše zmiňovaném útoku na Oxford High School, Thomas Massie zveřejnil fotku své rodiny u vánočního stromu. Bohužel sedmičlenná rodina měla kromě zářivých úsměvů v rukou i zbraně.

K postu nechyběl pobuřující popisek: “Merry Christmas!🎄 P.S:. Santa, please bring ammo.🎁” – “Veselé Vánoce!🎄 P.S.: Santo, prosím, přines munici.”

Odezvy na sebe nenechaly dlouho čekat a brzy po zveřejnění se na příspěvek vzneslo mnoho stížností. Nad čím bychom se ale měli pozastavit, je fakt, že v této chvíli je na postu téměř 86 tisíc lajků a jako reakce můžeme najít vyfocené rodiny s dětmi taktéž držícími zbraně.

P.S.: Určitě jukněte i do komentářů pod příspěvkem na Twitteru. Dozvíte se více informací jak k tomuto postu, tak k celkové situaci se zbraněmi v USA.

by Kateřina Kuklová

Baví tě článek?
50%
Yes
50%
Meh..