Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Produkty od Applu mají být do roku 2025 stoprocentně recyklovatelné

Apple oznámil, že do roku 2025 budou všechny jeho produkty stoprocentně recyklovatelné. Firma totiž plánuje používat recyklované kobaltové baterie. Ostatní části přístrojů mají být vyrobeny ze vzácných zemin a recyklovaného cínu.

Recyklovaný kobalt a wolfram jsou budoucností Applu

Pracovníci Applu se v roce 2022 rozhodli zásadně rozšířit používání klíčových recyklovaných kovů. Již nyní je více než dvacet procent veškerého materiálu v produktech značky z recyklovaných nebo obnovitelných zdrojů. Například v nejnovější řadě Apple Watch je stoprocentně recyklovaný wolfram.

Všechny baterie v přístrojích Apple budou do roku 2025 z recyklovaného kobaltu. Jedná se o klíčovou složkou lithium-iontových baterií, které jsou běžně používány v produktech Apple. Recyklovaný kobalt se získává z použitých baterií a průmyslového odpadu.

Zdroj: Apple.com

Nulová emise uhlíků do roku 2030

Těžba kobaltu má velmi negativní dopad na životní prostředí a je často spojována také s dětskou prací a vykořisťováním. Pracovníci Applu doufají, že používání recyklovaného kobaltu pomůže ke snížení poptávky po další těžbě této suroviny a přispěje ke snížení uhlíkové stopy firmy.

Celý tento krok přibližuje Apple k cíli dosáhnout do roku 2030 nulových emisí uhlíku. Zároveň chce firma pracovat na omezení dopadu těžby kovů a minerálů, které jsou klíčové pro výrobu elektronických zařízení. Společnost se také snaží o snižování spotřeby energie v průběhu výroby.

Zdroj: Apple.com

Kromě snižování dopadu na životní prostředí se Apple zaměřuje i na zlepšování podmínek pro pracovníky v dodavatelském řetězci. Firma zavádí nástroje, které pomáhají identifikovat a řešit problémy týkající se lidských práv. Dále Apple poskytuje odborné školení zaměřené na pracovní bezpečnost a ochranu zdraví v rámci celého řetězce.

Stop plastům

Dalším cílem Applu pro rok 2025 je odstranit plasty ze všech obalů, které společnost používá. Proto se firma již delší dobu snaží vyvíjet vláknové alternativy pro všechny obalové komponenty.

V minulém roce navíc Apple vytvořil vlastní tiskárnu, která digitálně tiskne přímo na krabice produktů, čímž se eliminuje spotřeba štítků. A nový přetiskový lak na obalech produktů nahrazuje polypropylenovou plastovou laminaci, čímž společnost spotřebovala o 2 400 metrických tun oxidu uhličitého méně.

Zdroj: Apple.com