Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč je podzim ideální pro cestování + tips, kam se vydat

Podzim je tady a s ním i konec prázdninové sezóny. To by však ale vůbec neměl být důvod, proč přestat cestovat. Ba naopak, na podzim jsou letenky levnější, letadla nejsou přeplněná a na letištích nebudeš čekat. Máme pro tebe několik tipů, kam se vydat!

Na podzim jsou levnější i ubytování a ceny jídla a pití. Navíc, i po Evropě se stále dá vydat za teplem, aniž bys utratil/a příliš peněz.

Kam do tepla na podzim?

Kypr

Na Kypru se dá koupat i v říjnu a jsou zde jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Z Prahy se sem dostaneš nejlevněji s Wizzairem, ceny se pohybují okolo 2 000 Kč. Ještě levněji to pak létá z Vídně, kdy se dostaneš i do 1 000 Kč. Ubytování v klidu seženeš pro dvě osoby i za 1 000 Kč na noc přes Booking nebo AirBnb.

Zdroj: Unsplash

Malta

Malta je nejmenší zemí Evropské unie, ale rozhodně má co nabídnout. Nádherné moře, evropskou i arabskou kulturu, památky a přívětivé lidi. Nejlevněji se sem dostaneš z Bratislavy nebo Vídně s Ryanairem a pokud to dobře chytíš, vejdeš se cenově i do tisícovky. Z Prahy sem pak létá Air Malta a ceny zpáteční letenky se pohybují okolo 3 000 Kč.

Zdroj: Unsplash

Turecko

Turecko se rozkládá na pomezí Asie a Evropy a pyšní se obrovským množstvím památek, včetně pozůstatků z Osmanské říše, čajových plantáží, ale i krásným mořem, plážemi a velkými městy. Lowcostově se sem dá dostat z Bratislavy, odkud to do Dalamánu létá i pod 1 000 Kč. Z Vídně pak okolo 2 000 Kč a z Prahy okolo 3 000 Kč.

Zdroj: Unsplash

Sicílie

Sicílie je nejjižněji položeným místem Itálie, díky čemuž je zde také nejtepleji. Nalezneš zde historická městečka, Etnu, krásné pláže a noční život. Z Prahy do Catanie se dostaneš s Wizzairem za 1 500 Kč. Z Bratislavy to pak létá okolo 1 000 Kč do Trapani a z Vídně do Palerma za stejnou cenu.

Zdroj: Unsplash

Kanáry

Kanáry sice leží téměř u Afriky, ale i tak se sem dá dostat poměrně levně, jen ne úplně z Prahy. Nejlevněji to na ostrovy létá z Norimberku, odkud se dostaneš na Tenerife s Ryanairem i do 2 000 Kč. Takové akce jsou pak občas i z Bratislavy a Vídně na ostatní ostrovy.

Zdroj: Unsplash

Madeira

Madeira bývá taktéž nejlevnější z Norimberka, odkud se sem dostaneš do dvou tisíc. Nabízí nádhernou přírodu, hory, moře i památky. Ne nadarmo se jí říká ostrov věčného jara. Poměrně levně to pak létá i z Vídně, kde se také občas vejdeš do dvou tisíc. Z Prahy je pak částka klidně i třikrát vyšší.

Zdroj: Unsplash

Azory

Azory jsou za mě osobně nejkrásnějším místem, a to nejen v Evropě. Nádherná zelená příroda, scenérie jak z filmu a jedinečná fauna, to všechno tyto ostrovy nabízí. Jediný finančně dostupný přímý let, který sem létá, je ale opět z Norimberku, kde se dá dostat i na částku 2 000 Kč za zpáteční letenku.

Zdroj: Unsplash

Kam vyrazíš na podzim ty?