Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč by tě mohlo bavit číst Stephena Kinga

Stephen King je jednen z nejvlivnějších autorů vůbec. Dodnes vydal více než 70 knih, které přesahují několik žánrů. Spousta lidí ho má, a to právem, zafixovaného jako krále hororových povídek.

Stephen King je historicky prvním autorem, jemuž se více než 30 knih umístilo na žebříčku nejprodávanějších titulů. Bez Kinga bychom neměli ani mnoho kultovních děl, jako jsou například Stranger Things.

King se narodil v roce 1947 ve státě Maine. Knihy začal psát, když studoval na University of Maine Orono, ale už od dětství miloval fikci. Živil se jako učitel angličtiny na střední škole za minimální mzdu a se svou ženou Tabithou bydlel v přívěsu. Tabitha ho od začátku v psaní podporovala. Dokonce mu zakázala najít si lépe placenou práci, aby tím nepřišel o svůj čas na psaní knih. Sama je dnes uznávanou autorkou, a dokonce píší i jejich dva synové.

V roce 1976, dva roky po vydání knihy Carrie, vydělala filmová adaptace od Briana De Palmy 33 milionů dolarů. To Kingovi přineslo takový úspěch, že se v roce 1980 stal nejprodávanějším autorem na světě.

ZDROJ: forbes.cz

Carrie

Carrie je příběh o nepochopené středoškolačce Carrie White, která je často šikanována svými spolužáky a nedaří se jí zapadnout do kolektivu. Postupně zjišťuje, že má telekinetické schopnosti.

Stephen King - Carrie

241,-

Osvícení

Hlavní postava Jack Torrance začne pracovat v hotelu Overlook jako zimní správce a bere to jako skvělou příležitost pro nový začátek. Během zimního období se ale místo stává stále zlověstnějším. Jediný, kdo si toho všimne, je jeho pětiletý syn Danny.

Stephen King - Osvícení

357,-

Svědectví

Muž, který uteče z biologického testovacího zařízení, rozšíří zmutovaný druh chřipky, který během několika týdnů vyhladí 99 % světové populace. Ti, kteří to zázrakem přežijí, jsou zmatení, vyděšení a potřebují někoho, kdo je “povede“. Objeví se dva vůdci, mezi kterými si lidé budou muset vybrat a tím nakonec rozhodnou o osudu celého lidstva.

Stephen King - Svědectví

499,-

To

Příběh vypráví o partě sedmi dospělých, kteří se znovu schází ve fiktivním městě Derry. Jako děti tam bojovali se zlem, které se živilo dalšími městskými dětmi. Nejsou si ale jistí, že stvoření před téměř třiceti lety opravdu porazili, protože se historie začíná opakovat.

Stephen King - To

536,-

Zelená míle

Zelená míle je Kingův mezinárodní bestseller a celosvětově vysoce ceněný román. Příběh se odehrává ve vězení, kde se v roce 1932 nejnovějším obyvatelem cely smrti stává John Coffey, který byl odsouzen za brutální vraždu dvou malých dívek. John není však takový, jaký se zdá.zvláštní schopnosti, které mohou pomoci ostatním. Román byl také zfilmován s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Stephen King - Zelená míle

330,-

Pod kupolí

Město Chester’s Mill je jednoho dne náhle odděleno od zbytku světa neviditelným silovým polem. Letadla po nárazu do pole padají na zem, lidé jsou odříznuti od svých rodin, auta při nárazu kopule explodují a nikdo nedokáže pochopit, co se děje a odkud se bariéra vzala.

Stephen King - Pod kupolí

430,-

In the Tall Grass

Na této knize King pracoval se svým synem. Příběh sleduje dva sourozence, kteří sjedou mimo cestu, protože z vysoké trávy okolo slyší volání malého chlapce. Jdou mu na pomoc a během několika minut se v trávě ztratí a nevědí, kde je začátek a kde konec. Ztratí dokonce jeden druhého a volání chlapce je stále zoufalejší.

Stephen King - In the Tall Grass

318,-

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.