Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Příběh, který stojí za kostýmy a make-upem z filmu Babylon

Kromě epického obsazení nabízí film Babylon i epické kostýmy, kterých bylo celkem 7 tisíc. Kdo je navrhl a co stojí za jejich tvorbou? Odpovědi na tyto otázky najdeš v článku!

Nový snímek Babylon, v hlavní roli s Margot Robbie a Bradem Pittem, je lahůdkou pro oko, a to právě díky jednotlivým kostýmům a lookům.

S kostýmy si návrhářka Mary Zophres opravdu vyhrála. Vytvořila jich celkem 7 tisíc! Mary už má s hollywoodským kostýmy mnoho zkušeností, například z filmu La la Land. Babylon je pro ni každopádně zatím největší projekt.

Příprava kostýmů

Zatímco jsme všichni byli v karanténě, Mary už dělala research o svých kostýmech. Produkce měla začít v lednu 2020, ale byla odložena až na jaro 2021, což jí poskytlo čas na to si s kostýmy opravdu pohrát a vyladit je do nejmenších detailů.

Koukala se na filmy z dvacátých let, četla deníky, sbírala fotky, poslouchala tehdejší hudbu a hledala inspiraci v umění. S tvorbou začala od těch úplně nejzákladnějších kusů.

Červené šaty Nellie LaRoy

Postava Nellie LaRoy (Margot Robbie) byla inspirovaná herečkou Clarou Bow. Ta dostala krásné červené šaty do své vstupní scény. Proč červená? 👇

It's power and seduction all in one. There's a reason the red dress has this reputation that precedes itself.
Mary Zophres

Šaty měly vypadat dostatečně jednoduše, aby bylo uvěřitelné, že si je Nellie zvládla ušít sama. Nellie pochází z ničeho, což měly tyto šaty symbolizovat. Mary také sdělila, že práce s Margot Robbie byla perfektní, protože si skvěle rozuměly.

You get to see the beginning of Hollywood. It was very sexy, very risqué. Damien didn't want it to look like another 1920s movie, so it's a combination of references like Studio 54 (that kind of debauchery). For actor Li Jun Li, I found a beautiful '20s men's top hat. Then I cobbled looks together from flea markets, Etsy, vendors all over. With Nellie (Margot Robbie), her opening red outfit is a scarf. Maybe a half-yard of fabric I loved, made into a top and tap pants. Robbie’s mood board was provocative and daring. You wanted to be surprised by every change she had.
Mary Zophres

V této scéně je perfektně vidět množství kostýmů a detailů. 👇

Make-up

Make-up je stejná věda jako kostýmy a stojí za ním též mnoho symboliky. Make-up artistka Heba Thorisdottir si přečetla scénář a hned věděla, že bude tvořit zpocené a „špinavé“ looky.

Pokud toužíš po rtech jako měla Margot Robbie, bude se ti hodit informace, že na setu použili rtěnku od Charlotte Tilbury v odstínu Scarlet Spell s rtěnkou od Smashbox v odstínu Baws. 💋 U role Nellie dbali také na rozdíl jejího make-upu v momentech, kdy byla sama a kdy ve společnosti.