Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Příběh Bridgit Mendler: Jak se z Disney hvězdy stala CEO vesmírného startupu s titulem z Harvardu

Nejúctyhodnější resumé všech dob? Rozhodně by mohlo připadnout Bridgit Mendler. Disney herečce, která se stala popovou hvězdou, na to studentkou nejprestižnějších univerzit na světě a nyní CEO vesmírné společnosti. A nově také adoptivní matkou. Jaký je životní příběh Bridgit?

Disney kid turned pop star turned literal legend

Spousta z nás si ji pamatuje jako postavu Teddy Duncan ze seriálu Hodně štěstí, Charlie, který byl populární na Disney Channel. Někteří z nás (me included) milují její pop star éru, ve které vydala písně jako Ready Or Not či Hurricane, které se staly instantními letními písněmi roku 2012.

Zdroj: The Today Show

Bridgit ještě v roce 2019 hrála na plátně, ale její nová kariéra začala před více než deseti lety, kdy nechtěně zaškrtla políčko v přihlášce na univerzitu v Jižní Kalifornii.

Studuji antropologii, ale byla to náhoda. Přihlášku jsem si dělala úplně sama. Myslím, že jsem moc nerozuměla tomu, jak to funguje. Napsala jsem tam asi pět různých věcí, které bych potenciálně chtěla studovat jako hlavní obor, a přišel mi dopis o přijetí a v něm stálo: Jsi na antropologii.
Mendler v roce 2015 v pořadu Jimmy Kimmel Live

USC, HARVARD A MIT

V oboru se prý našla a v roce 2016 dokončila studium na University of Southern California (USC) a v roce 2018 získala magisterský titul v oboru Humanity and technology na prestižním Massachusettském technologickém institutu.

Začátkem letošního roku absolvovala programy na MIT Media Lab a Harvard Law School a získala doktorát zaměřený na technologie a titul doktora práv. Během studia na Harvardu působila jako spolupředsedkyně Harvardské společnosti pro vesmírné právo, jak uvádí její profil na síti LinkedIn.

Mám dva rodiče inženýry. Moje máma je architektka a táta navrhuje motory do aut. Takže když jsem byla malá, hodně se mluvilo o matematice a vědě.
Bridgit na akci Atlantic Live v roce 2018
Tommaso Boddi/Getty Images

THE GOOD ELON MUSK?

Po dostudování se rozhodla založit vlastní společnost. Jednatřicetiletá herečka je generální ředitelkou a spoluzakladatelkou startupu Northwood Space, která sídlí v kalifornském El Segundu a jejímž cílem je masová výroba pozemních stanic - jinak známých jako antény, které komunikují s vesmírnými satelity.

Startup založila společně se svým manželem, technickým ředitelem Griffinem Cleverlym.

LITERAL MOTHER

Po zprávách o svém novém podnikání oznámila další novinku. 20. února napsala na sítě, že se stala matkou. O Vánocích 2022 adoptovala miminko poté, co se svým o pět let mladším manželem Griffinem Cleverlym přijala dítě do pěstounské péče v roce 2021.

You know it..