Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Green flags v přátelství

V poslední době lidé tráví spoustu času hledáním red flagů, ať už ve vztazích nebo v kamarádství. Neustále se soustředíme na "varovné signály", a kvůli tomu občas zapomínáme na signály opačné, které nám říkají, že si někoho máme držet blízko u těla.

Tzv. green flag je signál, že má někdo zdravý vliv na tvůj život, že ho lze považovat za dobrého přítele. Jak takový green flag může vypadat?

Jsi sám/sama sebou

Lidé často pro své okolí vytváří nějakou verzi sebe, o které si myslí, že ji lidé lépe přijmou, a která jim nemusí být vůbec podobná. Opravdový přítel tě přijme a bude mít rád takového/ou, jaký/á opravdu jsi. Nebude tě soudit a budeš se v jeho přítomnosti cítit pohodlně.

A i když ho třeba něčím budeš štvát, tak si to v rámci zdravého kamarádství budete umět vyřešit. Zkrátka žádná "maska" není potřeba.

Respekt vlastního prostoru

Občas je naprosto přirozené, že si člověk potřebuje nejen ve vztahu, ale i v přátelství odpočinout. Někdy lidé zkrátka potřebují "sociální pauzu". Ať je důvod jakýkoliv, člověk má právo na svůj prostor a kdokoliv ho nerespektuje, si v něm nezaslouží být.

Člověk, který tě respektuje také pochopí když, že neodepíšeš během minuty, jak se od lidí často v dnešní době očekává, nebo že se pár dní neuvidíte.

GREEN FLAGS, které hledat v partnerovi 

by @martinastrel

Nepočítáš minuty

Dalším green flagem je to, že nezáleží na tom kdy nebo jak často se vidíte. Skutečné přátelství může bez problémů fungovat na jakoukoliv vzdálenost a v rozmezí jakéhokoliv času. Určitě je fajn mít přátele, se kterými jsi ve spojení 24/7 a trávíš s nimi většinu volného času. S takovými kamarády by ale přítelství na dálku mohlo být obtížné. Nicméně pokud máš kamaráda nebo kamarádku jinde, ať už v jiném městě nebo na jiném kontinentu, a máš pocit, že když se vidíte můžete navázat přesně tam, kde jste minule skončili, je to sign že máte přátelství na celý život.

Podpora

Obrovským green flagem jsou přátelé, kteří tě podporují a mají upřímnou radost z toho, co děláš a z tvých úspěchů. Pokud cítíš, že ti závidí nebo tě chtějí potopit, pryč s nimi. Drž si u sebe lidi, kteří jsou na tebe hrdí a kteří si neberou credit za tvůj úspěch.

Vyváženost

Tohle nemusí být úplně nejpříjemnější aspekt, ale ve zdravém přátelství je extrémně důležitý. Skutečné přátelství se totiž točí kolem rovnováhy a tím je myšleno hlavně to, že vše spočívá spíše na upřímnosti a ne pouze na "dobrém pocitu". Pravý přítel je ten, který ti dokáže dát i kritiku, zvlášť pokud to dělá pro tvé vlastní dobro. Vyváženost je také myšlena v tom smyslu, že by ses měl/a cítit dobře jak v roli toho, kdo zrovna vypráví, tak toho, který dokáže druhého poslouchat.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.