Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Prezidentské volby #4: Karel Diviš

Plnoletí občané České republiky budou mít už 13. a 14. ledna 2023 možnost rozhodnout o tom, kdo se stane jejich příštím prezidentem či prezidentkou. Jací kandidáti budou na volebním lístku, kým vůbec jsou a co od nich můžeme očekávat?

Karel Diviš

Transparentní účet: tady

Karel Diviš. Zdroj: Profimedia

Karel Diviš je podnikatel v oblasti informačních technologií a bývalý externí redaktor sportovní redakce České televize. Působil také v České spořitelně a zabýval se finančním poradentstvím. Řadu let už spolupracuje a pomáhá Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a je rovněž členem charitativního fotbalového týmu osobností REAL TOP Praha. V dětství až do svých 18 let hrál fotbal, jeho fotbalovou kariéru nicméně ukončil úraz hlavy.

Postoj k válce na Ukrajině

  • Podporuje Ukrajinu a ruskou válku odsuzuje.

Manželství stejnopohlavních párů a adopce dětí

  • Respektuje stejnopohlavní páry a podporuje adopci dětí těmito páry.

Snížení dopadů inflace

  • Vyzývá k debatě ohledně zavedení eura, není však přímo pro ani proti.

Evropská unie a NATO

  • Pro členství v NATO i v EU.

Podpora studentů

  • Pro zvýšení prestiže pedagogů, připravení studentů na ekonomiku budoucnosti a pro vytvoření soustavy škol odpovídající technologické revoluci.

Kauzy

  • Ministerstvo vnitra 25. listopadu oznámilo, že Diviše odmítlo zaregistrovat k volbám. Jako důvod uvedlo, že z 63 210 odevzdaných podpisů občanů mu po kontrole chybovosti uznalo jen 49 884 platných. Pro kandidaturu na hlavu státu je přitom potřeba sesbírat minimálně 50 tisíc podpisů. Diviš ihned oznámil, že se proti vyškrtnutí z voleb odvolá k Nejvyššímu správnímu soudu, který následně rozhodnutí ministerstva vnitra zrušil. Diviš tak může kandidovat.

Média

Top 5 citátů

Zdroje: www.kareldivisprezident.cz, ČTK, E15, denik.cz