Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Prague guide: Co ukázat v Praze cizincům?

Očekáváš návštěvu z ciziny? V článku se dozvíš, jak představit Prahu jinak než jen jako dlouhý seznam historických památek.

V dnešní době je pro mladé turisty mnohem atraktivnější zažít místní kulturu, než jen vidět všechny památky, vyfotit se nimi a běžet zase rychle dál. Praha totiž přeci nabízí mnohem více než jen historické centrum!

Pokud chceš své návštěvě ukázat Prahu a zároveň i českou kulturu, tenhle Prague guide je přesně pro tebe!

Food list

Všichni to známe, při cestování poznáváme cizí kulturu především chuťovými pohárky. Česká kuchyně je hodně sytá a nabídnout cizinci hned svíčkovou se šesti může způsobit spíš culture shock než příjemný zážitek. Navíc naše kuchyně nabízí mnohem více než jen omáčky a guláše.

Pokud chceš někomu ukázat českou kuchyni, začni pozvolna, ať je hned neodradíš. V cafe Savoy zkuste třeba borůvkové knedlíky, v Šodó bistro zase ty jahodové a nebo buchtičky s krémem.

Večer si k českému pivu v restauraci můžete objednat tatarák nebo smažený sýr, který je klasikou, která snad nikdy nezklame.

Pokud si nevíš rady s výběrem restaurací a kaváren, podívej se na instagramový profil @tasteofprague, v Praze je kaváren a restaurací spousta a tento profil food nadšenců ti vytipuje ty nejlepší.

Pokud se chcete dobře najíst a podmínkou není pouze česká kuchyně, Manifesto market je skvělým řešením. Najdeš tam spoustu druhů jídel na jednom místě.

Procházky

Odpočinout si od ruchu velkoměsta, chvilku si sednout a udělat si hezkou procházku můžeš třeba ve Stromovce nebo na Petříně. Na západ slunce se s návštěvou určitě běžte podívat do Riegerových sadů, které nabízí krásné výhledy na Prahu. A pokud si chcete jenom sednout a dát si pivo, Letná Beer Garens je rozhodně must go.

Kam za moderní kulturou?

K cestování neodmyslitelně patří i umění. Výstavy moderního umění, které zaujmou, jsou třeba v Kunsthalle, v Národní Galerii nebo v centru současného umění DOX.

„The weeekenders“

Pokud tvoje návštěva zůstává i přes víkend, můžete se jít podívat na farmářské trhy na Náplavce nebo na Jiřáku. Odpoledne se běžte podívat na Vinohrady do útulné Vila 63, která bývá otevřená pouze v neděli.

Něco navíc

Návštěvu Prahy můžeš svým kamarádům zpestřit třeba kinem v Sunset cinema, které pravidelně promítá filmy v angličtině.

Také si nezapomeňte udělat fotku v analogovém vintage fotoautomatu na Nové Scéně.

A kam bys vzal/a cizince ty? Napiš nám do diskuze!