Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pozitivní news #9

V těžkých časech jsou pozitivní zprávy potřeba víc než kdy předtím.

Sněmovna schválila podmínky pro snazší udělování ubytování ukrajinským uprchlíkům

Poslanecká sněmovna dnes na schůzi zrychleně odsouhlasila vládní návrh pro udělování ubytování uprchlíkům. Mimořádná ochrana se kromě ubytování týká také vstupu na pracovní trh, sociálního zabezpečení, přístupu ke zdravotní péči a vzdělání. Pro vládní návrh dnes hlasovalo 128 ze 129 přítomných poslanců. Ochrana bude udělována policií nebo ministerstvem vnitra, a to lidem s ukrajinským občanstvím a nebo těm, kteří měli před ruskou invazí na území Ukrajiny trvalý pobyt.

České domácnosti, které poskytnou uprchlíkům potřebné ubytování, by také mohly obdržet finanční příspěvek. Zdravotnická péče by podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka neměla být pro české občany ohrožena.

Schůze poslanecké sněmovny | ČTK

K míru na Ukrajině vyzývají také tenisové hvězdy Medvěděv a Sabalenková

Světová tenisová jednička Rus Daniil Medvěděv před začátkem turnaje Indian Wells vyjádřil svůj nesouhlas s ruskou invazí na Ukrajině. Oznámil, že se jeho přístup od začátku invaze nezměnil a že jediné, co si přeje, je mír na celém světe. Běloruska Aryna Sabalenková prohlásila: "Je mi opravdu velmi smutno z toho, kolik lidí na Ukrajině kvůli válce přišlo o domov. Snad bude brzy mír." Běloruska se podle agentury Reuters chystá vzít si modrožlutou stuhu, reprezentující ukrajinskou vlajku. Oba tenisté budou na turnaji z důvodu zákazu používání ruských a běloruských státních symbolů bojovat pod neutrální vlajkou.

Aryna Sabalenková | ČTK

Ukrajinská hudebnice Natalia Shumeiková se stala novou posilou Pražské filharmonie

Natalie Shumeiková, talentovaná ukrajinská muzikantka, opustila zemi teprve před několika dny pouze s batohem a houslemi. Ve čtvrtek 10. března již hrála po boku pražských filharmoniků na šestém abonentním koncertě v Rudolfínu. Před první zkouškou orchestru měla na nastudování pouhých 40 minut!

Natalie Shumeiková | ČT24

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Skupinka běloruských dobrovolníků ochotných bojovat po boku ukrajinské armády